İzmir Lazer Epilasyon

İzmir Lazer Epilasyon Nedir?

İzmir Lazer Epilasyon uygulamaları kişilere oldukça kolaylık ve konfor sağlamaktadır. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenler için geliştirilmiş estetik bir yöntemdir.

Bilinçsiz bir şekilde uzman olmayan kişiler tarafından yapılması ise farklı sorunlara neden olabilmektedir. Lazer cihazlarından çıkan ışınların yardımıyla kıl sorununa kalıcı bir şekilde çözüm üretmek adına izmir lazer epilasyon geliştirilmiş teknolojinin bir ürünüdür. Kıl yoğunluğu olan bölgeye uygulama yapmak için doğru yöntem ve doğru cihaz seçilmelidir.

Kıl ve cilt yapısına uygun olan cihazdan yayılan lazer ışınları atışlar yaparak çevreye zarar vermeden sadece kıl köklerine etki eder. Bu etki sonucunda kıl kökleri tahrip edilerek dökülmeler yaşanır ve bir daha çıkmamak üzere yok edilmesi amaçlanır.

Kıl kökünde lazer cihazının oluşturduğu ısı vücuda zarar vermez ve tek hedef noktası kıl kökleridir. Doğru yöntem ve doğru teknikler sayesinde zararsız ve yan etki olmadan süreç tamamlanarak pürüzsüz bir cilde kavuşmak mümkün olur.

İzmir Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Buca epilasyon uygulamaları için kıl ve cilt yapısına uygun olan yöntem belirlenmelidir. Bunun için öncelikle kişinin uzman kişiyle görüşme sağlaması ve kıl köklerinin analiz edilmesi gerekir. Seanslar ve seans süreleri, doğru teknikler belirlendikten sonra ilk seansa gelmeden 15 gün boyunca kıllara dokunulmaması önerilir.

3 gün önce tıraş edilmelidir ve bunun nedeni kıl köklerinin daha net görülmesi, seanslarda zaman kaybı olmaması içindir. Seansa başlamadan önce mutlaka cilt temizlenmeli ve her türlü kozmetik üründen arındırılmış olmalıdır. Lazer epilasyon için lazer cihazından çıkan ışınlar seri atışlar yaparak ısı yayar ve bu ısı sayesinde kıl kökleri etkilenerek yok edilir.

Seanslardan sonra mutlaka güneş ışınlarından korunmak ve mümkünse güneş koruyucu kullanmak önemlidir. İlk 24 saat sıcak su, hamam, sauna, egzersiz ve masaj gibi etkinliklerden kaçınılmalıdır.

İlginizi Çekebilir  Paris Işıltısı

Cildi tahriş edecek bir etkiye maruz kalmamak önemlidir. Tüm dikkat edilmesi gerekenlere uymak kalıcılığı arttırmak ve komplikasyon gelişmesini önlemek açısından önem taşır.

Buca Lazer Epilasyon Çeşitleri

Buca lazer epilasyonu bölgeye ve kişinin cilt yapısına göre 3 çeşit olarak üretilmiştir. Kişinin kıl ve cilt yapısı değerlendirildikten sonra uygun Buca lazer epilasyonu yöntemi belirlenerek uygulamaya başlanmalıdır. Çeşitlerden bir tanesi alexandrite lazer epilasyondur.

Bu yöntemle yapılan lazer epilasyon açık tenli ve koyu kıl yapısına sahip kişilerde kalıcı sonuçlar verir. Bir diğer çeşit diode lazer epilasyondur. Bu cihazla yapılan lazer epilasyon her tene kolaylıkla uygulanır ve dalga boyları uzun olmasından dolayı koyu ciltlerde bile etkili sonuçları vardır.

En son ve pek tercih edilmeyen ND YAG lazer epilasyon ise oldukça ağrılı bir yöntem olmasından dolayı merkezler tarafından pek kullanılmaz. Koyu tenli kişilere özel üretilmiş olup çok derinlere etki eden bir yapısı vardır. Bu nedenle de oldukça ağrılı bir tekniktir. Hangi Buca lazer epilasyon yöntemi yapılırsa yapılsın önemli olan kişinin kıl ve cilt yapısına uygun olan yöntemin belirlenmesidir.

Buca Lazer Epilasyon Kaç Seansta Uygulanır?

Buca epilasyon uygulamaları oldukça güvenli uygulamalar olup 12 yaşın üzerindeki kıl sorunu yaşayan herkese uygulanabilir. Lazer epilasyon uygulamalarında kişiden kişiye değişiklik gösteren lazer yöntemleri varken seansların süresi ve sıklığı da kişilere göre değişiklik gösterecektir.

Kıl yoğunluğuna göre seanslar uzayabilir ya da kısa sürede bitebilir. Bu durum tamamen kişinin cilt yapısı ve kıl yoğunluğuna bağlı olarak değişir. Genel olarak lazer epilasyon uygulamalarında vücut için yapılacak Buca lazer epilasyonu 2 ayda bir olması yeterlidir.

Bu uygulamalarda lazer epilasyon etkisini 4-6 seans sonunda göstermiş olur. Yüz bölgesine lazer epilasyon uygulaması ayda bir kere yapılıp 6-12 seans sonunda etkilerini gösterip kalıcı bir şekilde kıl sorunu çözülmüş olunur.

İlginizi Çekebilir  İzmir Fransız Askısı

Buca lazer epilasyonu diğer kıl alma yöntemlerine göre daha pratik ve daha kalıcı çözümler sunduğu için kadın ya da erkek fark etmeden herkes tarafından güvenle tercih edilen kıl alma yöntemidir. Ağda, jilet ve tüy dökücü kremler kullanılır ve bu kıl alma yöntemleri lazer epilasyon gibi kalıcılığı olmayan ve ağrılı olan yöntemlerdir.

Buca Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

Lazer epilasyon kişinin kıl ve cilt yapısına göre belirlenen yöntemlerle yapılan bir uygulamadır. FDA onaylı cihazlar ve sağlık bakanlığından izinli merkezlerde yapılması sağlık açısından son derece önemli olup Buca lazer epilasyonunun fiyatlarının da değişmesinde etken rol oynayacaklardır. Lazer epilasyon fiyat belirlenmesinde iki önemli kriter vardır; kişi ve merkez.

Lazer epilasyon merkezinin konumu ve uygulamayı yapacak uzman kişi Buca lazer epilasyonunun fiyatları üzerinde etkili faktörler arasındadır. Aynı şekilde kişi de lazer epilasyon fiyatlarını etkileyen önemli bir faktördür.

Kişinin kıl ve cilt yapısına göre seansların belirlenmesi, kullanılacak olan cihazların farklı olması, seans süreleri ve sıklığı gibi etkenler lazer epilasyon fiyatlarını etkileyecek ve her merkezde kişiye göre farklı Buca lazer epilasyonunun fiyatlarının uygulanmasına neden olacaktır.

Ön görüşme sağlayarak lazer epilasyon fiyatları ile ilgili bilgi edinmek bu etkenlerden dolayı büyük önem taşımaktadır. Buca lazer epilasyon için uygun merkez ararken sağlaması gereken kriterleri göz önünde bulundurarak araştırma yapılmalıdır ve fiyatı uygun diyerek gidilen merkezlerde farklı sorunların oluşma riskini unutmamak gereklidir.

Buca lazer epilasyon fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.