Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Çatlak Tedavisi

Lazer İle Çatlak Tedavisi

Vücudun değişik bölgelerinde kilo artışı nedeniye, dernin alt dokularında yoğun ve sürekli gerilme sebebiyle ortaya çıkan bir sorundur cilt çatlakları. Derinin gerilmesiyle, deride bulunan bir takım hücrelerden kimyasal maddelerin ortaya çıkmasını tetiklemektedir. Bu durumun sonucu olarak da alt deride ki elastik lifler ile kollajen zarar görmektedir.

Cilt Çatlağı Ne Zaman Görülür?

Cİlt çatlağı, vücut geliştirme çalışmakta olanların omuzlarında, hamile bayanların karın ile göğüslerinde, ergenlik çağında ani gelişen vücut bölgeleri ile aşırı kilo alan kişilerde görülmektedir. Ayrıca uzun bir ağız yolu ile ya da sürerek kortizon kullanımı ile vücutta fazladan kortizon üretrimine sebep olan Cushing hastalığı durumunda da yine cilt çatlakları gelişebilmektedir.

Cilt Çatlağı Tedavsi İçin Hangi Kremler Kullanılmalıdır?

Cilt Çatlak tedavisinde etkili olduğu bilinmekte olan maddeler, ciltte kollajen ve elastini arttırması ile etkili olabilmektedir. Özellikle de içeriğinde A vitamin bulunan kremlerin, üç ile altı ay aralığında düzenli kullanımın son derece etkili olduğu görülmüştür. A vitamini içerikli bu kremlerin cildi tahriş etme risk olması sebebiyle günde bir kez ya da haftanın belirli günleri kullanılması gerekmekte ve A vitamini içerikli kremler haricinde peptidli, C vitaminli, kök hücreli, büyüme faktörlü, antoksidanlı ve meyve asitli kremlerin de kullanımları denenebilir.

Lazer İle Cilt Çatlak Tedavisi,

Cilt çatlaklarının tedavisi amacıyla kullanılmakta olan ışık, radyofrekans ve lazer tedavileri oldukça başarılır. Özellikle de franksiyonel radyofrekans ile franksiyonel lazer en etkili tedavi yöntemlerindendir. Bu lazer ve radyofrekans tedavilerinin üç veya altı hafta ara ile en az dört ya da altı seans olarak uygulanmalı ve tedaviden alınan sonuca göre de tedavi seansları arttırılabilmektedir.

Radyofrerkans İle Franksiyonel Lazer Uygulamalarının Ardından Ciltteki Belirtileri Nelerdir?

Cilt çatlağı tedavisi sebebiyle uygulanan radyofrekans ve franksiyonel lazer uygulamalarının, kullanılan cihaz ya da uygulanan bölgeye göre ciltte bir ile on gün aralığında sürebilen kabuklanma ve kızarıklık görülebilmektedir. Cilt çatlakları tedavisi için uygulanmakta olan ve en etkil yöntemlerden biri olduğu bilinen ışık ve lazer sistemleri uygulamalarında, esmer tenli kişiler de lekeler kalma riski olduğu için dikkatli olunmalı ve ayrıca franksiyonel ve radyofrekans ile yapılacak olan uygulamar ise her ten rengine uygulanabilmektedir.