Aptos İle Yüz Boyun Germe

Aptos İle Yüz Boyun Germe

Aptos İle Yüz Boyun Germe, 1991 senesinde doktor Marlen Sulamanidze tarafından geliştirilen ve daha sonra dünyada ve ülkemizde de oldukça ilgi gören bir yüz germe tekniğidir. Aptos “Anti-ptos” dan türemektedir ve ptosis doku düşmesi veya sarkması anlamına gelmektedir.

Bu yöntem kullanılan iplikleri üreten firmaların kullanmış oldukları isimler olan “Aptos thread başta olmak üzere “Feather lift” yanı sıra “Suture lift” ve “Silk lift”, “Russian lift” yada “Russian thread” olarak da tanınmaktadır. Ülkemizde magazinsel bir tabir ile “balık kılçığı iplerle asma veya dikenli iplerle yüz germe veya “ataçlama” gibi isimlerle de tanınmaktadır.

Bu yöntemler sayesinde aptos ile yüz boyun germe özellikle yaşlanma belirtilerinin henüz yeni yeni ortaya çıktığı, yüzde sarkmanın fazla bulunmadığı, daha genç hastalara (30-60 yaşlarında) uygulanmaktadır.

Burada kullanılmakta olan iplikler üzerinde tek yada zıt yönlerde çıkıntılar yer almaktadır. İplikler polypropylenden üretilmiştir ve vücutta erimez. Bu madde her türlü cerrahi ameliyatta kullanılmakta olan ve erimeyen ameliyat ipliğinin de temel maddesi olarak bilinir.

Yani vücutta dikişin atılmış olduğu organlar ve dokularda hayat boyu kalabilen ve reaksiyon meydana getirmeyen ipliklerdir. Bu tedavi yönteminde lokal anesteziye de başvurulmaktadır. Uygulama öncesi hasta yüzünde belirli aralıklarla uygulama planı işaretlenmekte ve lokal anestezi ipliklerin giriş ve çıkış noktalarına sırası ile işlenmektedir.

Hiçbir aşamada Dikiş kullanılmamaktadır. Bu iplikler kanül adını verdiğimiz özel uzunluk ve kalınlıktaki iğnelerle yüze yerleştirilmektedir. Kanül dışarı alındığında iplikler deri altında kalmaktadır.

Özellikleri Nelerdir?

İplik yüzeyinde yer alan tek ya da iki taraflı küçük kancalar dokular içine girerek dokulara yapışır buda yüzün hedeflenen anatomik alanının yukarı askıya alınmasını sağlamaktadır. İpliklerin dışarıda kalan uçları kesilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Glutatyon Tedavisi

İplikler dışarıdan bakıldığında deri yüzeyinde asla görünmez ya da elle teması halinde hissedilmez. Mimikler sırasında fark edilemez. Aptos yöntemi özellikle yüz başta olmak üzere boyun, yanaklar ve kaş bölgesine uygulanabilmektedir. Bu ameliyatta herhangi bir iz kalmıyor; lokal anestezi ile ayaktan yapıldığı için uzun süren bir iyileşme dönemi de bulunmaz.

Tüm bir uygulamanın ne kadar süreceği kullanılacak iplik miktarına bağlıdır, fakat bir süre vermek gerekirse ortalama olarak 1-2 saatte işlem uygulanabiliyor.

Aptos İle Yüz Boyun Germe Fiyatları 2024

Aptos ile yüz boyun germe fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.