Co2 Fraksiyonel Lazer

CO2 Franksiyonel Lazer Hangi Alanlarda Kullanılır?

Co2 Fraksiyonel Lazer; Teknolojinin büyük bir gelişim ve değişim göstermesi ile birlikte estetik alanda da büyük yenilikler yaşanmaktadır. Ülkemizde son yıllarda estetik kaygıların artması ve estetik operasyonlara ulaşımın kolaylaşması ile birlikte birçok yeni metot kişilere sunulmaktadır.

Bunlardan birisi de CO2 yöntemi befransiyonel lazer işlemidir. Bu yazımızda co2 fransiyonel lazer hakkında bu bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde bu yöntemler hangi alanda kullanılır, hangi cilt sorunları için etkilidir merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

CO2 Lazer Uygulaması

Co2 lazer uygulamasına baktığımızda bir nevi deri soyma işlemi olduğunu görebiliriz. Derinin üst tabakası olarak adlandırılan epidermisin dikkatli ve ölçülü bir şekilde soyularak yeni bir cildi ortaya çıkarma işlemidir.

Bu soyma işlemi ile birlikte yıpranan, yaşlanmış ve tahrip olmuş cilde veda edilir ve tüm cilt yenilenmeye bırakılır. Özellikle güneş lekeleri, güneş sebepli kırışıklıklar bu soyma işlemi olan Co 2 yöntemi ile ortadan kalkar.

Bu işlem  sonrasında yüzde bir hassasiyet kızarıklık ve kabuklanma durumu olması son derece normaldir. İyileşme sürecinin ardından cilt daha güzel olarak geri döner. Bu süreç içerisinde en dikkat edilmesi gereken kural şüphesiz ki güneş kremidir. Co 2 işlemi bu şekilde olup estetik alanda sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

Fraksiyonel Lazer Uygulaması

Co2 franksiyonel lazer ile benzerlik gösterse de bir noktada büyük bir ayrıma girmektedirler. Franksiyonel lazer epidermis tabakanın yani üst tabakanın soyulma işleminin yanı sıra alt tabakayı da soyan bir işlemdir.

O sebeple Franksiyonel lazer Co 2 lazer işlemine göre daha kapsamlı bir işlemidr iki tabakada soyulur. Uygulama sırasında genel anestezi ya da lokal anestezi gibi işlemlere gerek duyulmaz. Hafif bir yanma ve batma hissi oluşabilir. Ancak bu durum ağrı ve acıya sebep olmaz.

İlginizi Çekebilir  Karboksiterapi İle Zayıflama

Bu iki işlem akne izlerinin tedavisinde, ameliyat izlerinin silinmesinde, derin yanık izlerini giderilmesinde, kırışıklık tedavisinde, cildin kaybettiği parıltıyı kazanmasında, güneş lekeleri, doğum lekeleri ve yaş ile birlikte oluşan çillerin giderilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Güvenilir bir merkezde uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Co2 Fraksiyonel Lazer Uygulaması Fiyatları 2024

Co2 fraksiyonel lazer uygulaması fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.