Fibrocell Tedavisi

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell Tedavisi, kişinin, kendi hücreleri ile dokularından elde edilen ve kollajen sentezi yapmakta olan fibroblast adı verilen hücrelerin, elde edilerek çoğaltılması neticesinde ve tekrar kişiye geri verilerek uygulanmakta olan yenileyici tedavi fibrocell kök hücre tedavisidir.

Kök hücre, diğer tüm hücrelerin öncüsü ve hem kendini yenileyebilme hem de diğer hücrelere dönüşebilme özelliğine sahip olan hücrelerdir.

Fibrocell Nasıl Uygulanmaktadır?

Kişiden bir parça doku alınarak fibrocell tedavisi işlemine başlanır ve bu doku parçası çoğunlukla kulak arkası olmakla beraber güneş görmeyen kasık bölgesi ile kol içi derisi gibi alanlarda kullanılabilmektedir.

Doku parçası alınması esnasında doku parçasının alınacağı bölge lokal anestezi ile uyuşturularak iki ya da üç milimetre kadar bir doku parçası alınır ve bu küçücük doku parçası özel olarak getirtilmiş olan materyallere konularak üretici firmaya verilir.

Bu işlemler esnasında kişiden kan da alınmaktadır. Üretici firmaya gönderilen doku parçası yaklaşık olarak dört ile altı hafta aralığında laboratuvar ortamında kollajeni senteyecek olan kök hücre olan fibroblastlar üretilir ve ayrıca da çoğaltılır.

Fibrocell Uygulama Esnası Ve Seans Sayısı,

Laboratuvar ortamında kültüre edilerek üretilen ve çoğaltılmış olan fibroblastlar, hazır hale gelmesi durumunda hastaya uygulanmaktadır. Fibrocell uygulama aşamasında beş cc lik bir kök hücre grubu hazırlanmış olur ve bu kök hücreler, ufak bir enjektör yardımı ile uygulama yapılacak olan bölgeye enjekte edilir.

Fibrocell uygulaması dolgu enjeksiyonu gibi yapılır ve her hangi bir ağrı oluşturmaz. Fibrocell uygulaması iki ile üç haftalık aralıklar ile üç kez tekrarlanabilmektedir.

Kök Hücre Enjeksiyonunun Etkisi Ne Zaman Görülmektedir?

Kök hücre enjeksiyonunun etkisinin görülmesi kişiye hangi amaç ile uygulama yapıldığına bağlı olarak değişmekle birlikte çoğunlukla ikinci uygulamanın ardından ortaya çıkan etkiler bir yıla kadar da artarak devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir  Diode Lazer Epilasyon

Fibrocell Uygulaması Kalıcı Bir Uygulama Mıdır?

Hayat boyu hiç bir tedavi yaşlılığa karşı kalıcı olmasa da kültüre edilmiş fibroblast transferi üç ile beş sene aralığında kalıcı olabildiği gibi kollajen üretimi de devam etmektedir.

Fibrocell Tedavisi Fiyatları 2023

Fibrocell tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2023 Tüm haklarımız saklıdır.