Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sivilce İzi – Akne Skarı Tedavisi

sivilce izi akne skarı tedavisi

Akne Skarı Tedavisi ve Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Akne Skarı Tedavisi; Akneler ergenlik dönemi ile kendini gösterirken ilerleyen zamanlarda cilt tipi ve Hormonal sebeplerden ötürü cildimize büyük zararlar verebilmektedir. Sivilcelerin cilde veda etmesi ile beraber ne yazık ki geride kötü hatıra olarak ‘’ sivilce izi ‘’ kalmaktadır.

Bu yazımızda sizler için sivilce izi akne skarı tedavisi hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizinde başınız sivilce izleri ile dertte ise doğru yerdesiniz demektir. Akne skarı olarak adlandırılan terim ilk bakıldığında yabancı gelebilir ancak sivilce izi anlamını taşımaktadır.

Görsel olarak bu durumun rahatsız etmesi bunun yanı sıra ciltte benekli renk bozukluklarının oluşması kişinin öz güvenini zedeleyen bir durumdur. Ancak akne skarı tedavisinde birçok yöntem kullanılarak sivilce izlerine veda etmek mümkündür.

Altın İğneli Radyofrekans Yöntemi ile Akne Tedavisi

Son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerden birisi altın iğneli yöntemdir. Bu noktada uygulama sırasında kişiye özel iğneler kullanılır. Tedavi edilecek alana bağlı olarak seans 30 dakika ile 1 saat arasında sürebilir.  Ayda bir yada 3 seans şeklinde uygulama yapılır. Seansların sayısı ise sivilce izinin genişliği ve rengine göre belirlenmektedir.

Uygulamanın ardından hafif döküntü ve kabuklanma sorunu ortaya çıkabilir. Bu belirtiler uygulamanın ardından 3 gün içinde ortadan kalkar ve kişi gündelik hayatına hızlı bir geçiş yapabilir.

Uygulamanın ardından güneş kremi sürülerek dışarı çıkılması gerekir. Altın iğne uygulaması sivilce izi- akne skarı tedavisinde %80 lik bir başarı yakalamıştır. Doğru merkezde doğru tedavi sayesinde bu rakamlara ulaşmak mümkündür.

Franksiyonel Lazer Yöntemi ile Akne Tedavisi

Bu yöntem uzun zamandır akne tedavisinde kullanılan ve sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Franksiyonel lazer yönteminde deriye kısmı bir hasar verilir ve bu şekilde tedavi uygulanır.

Milimetrik hasarlar ile sağlam deri çevrilir ve burada deri altında yenilenme çalışmaları başlar. Problemli alanda oluşan hasarın ardından cilt kendisini yenilemeye başlar. Seanslar ortalama 30 ile 40 dakika arasında değişmektedir ve genel olarak aylık 1 seans yeterli olmaktadır. Lokal anestezi ile uygulama yapılır.

Akne Skarı Tedavisi Fiyatları 2022

Akne skarı tedavisi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için izlere hemen ulaşabilirsiniz.