Dr. Osman Baş

1985 E.Ü.Ege Tıp Fakültesi mezunuyum. 1996 yılından itibaren kamu hastanesindeki görevim yanı sıra kendime ait özel muayenehanede çalıştım. İlk yıllarda mezoterapi uygulamalarını daha yoğun olarak uyguladım. 2003-2004 den itibaren dermal dolgular ve toksin tedavilerine başladım. 2004 yılında Sağlık Bakanlığının ‘’ Medikal Estetik Hekimliği’’ sertifika programını tamamladım ve ‘’Medikal Estetik Hekimlik ve Uygulama ‘’sertifikamı aldım. Sonrasında çalışmalarım tamamen medikal estetik uygulama alanında yoğunlaştı. 2004 yılında muayenehanemi ‘’Estetik ve Güzellik Merkezi’’e dönüştürdüm. Söz konusu merkezim 2008 yılında yasa gereği ‘’Medikal Estetik Polikliniği’’e dönüştü. Halen kendime ait medikal estetik polikliniğinde çalışmalarımı sürdürmekteyim. Alanımda 15 yılı aşan tecrübeye sahibim.

Kliniğimde yoğun olarak medikal yüz estetiği ve anti aging alanında çalışıyorum. Çalışmalarımızda toksin uygulamaları ( estetik amaçlı, hyperhidrosis tedavisi, maseteral- bruksizim, migren tedavileri), dermal dolgular, dinamik ip askı ve iple yüz asma tedavileri, cilt lekeleri, akne ve akne izleri, foto yaşlanma ve kimyasal peeling tedavileri yapılmaktadır.
Medikal estetik alanında çalışan tüm hekimleri ve medikal estetik hekimlerinin tek temsilcisi konumunda olan MESTDER (Medikal Estetik Tıp Derneği) kurucu üyesiyim ve halen yönetim kurulu görevimi sürdürmekteyim. Ayrıca 2018 yılından beri Estetik Tıp Derneği yönetim kurulunda da yer almaktayım.

Sinclair firmasına ait polycaprolactone dermal dolgu (ELLANSE) ‘nun ulusal eğitim ve danışman hekimliğini yaklaşık 7 yıldır yapmaktayım.

APTOS marka polycaprolactone ip ile yüz ve vücut asma ve germe tedavisi yöntemlerinin üç yıldır ulusal ve son bir yıldır global (uluslararası) eğitmen hekimi olarak görev almaktayım.

Üyesi olduğum derneğin düzenlediği tüm ulusal  kongre ve çalıştaylarda konuşmacı ve eğitmen olarak görev aldım ve poste sunumlarım oldu. Ayrıca ulusal ve uluslararası eğitmeni olduğum ürünlerle ilgili çok sayıda çalıştay, sunum, kongrelerde yer aldım.

2017 yılında İtalya’da Roma CAMERİNO ÜNİVERSİTE’ de ‘’iki yıllık ‘’ COSMETIC (AESTHETIC) MEDICINE AND THERAPEUTICS’’ alanında master programına katıldım. 2018 yılında tamamladım. Master mezuniyet tezi olarak ‘’CLINICAL RESULTS OF COMBINATION THERAPIES WITH POLYCAPROLACTONE FILLERS AND PLL THREADS’’ konulu kendi kliniğimde tedavi ettiğm hastaların retrospektif sonuçlarını içeren çalışmayı yaptım. Bu çalışmayı önümüzdeki günlerde yayın haline dönüştürme girişimlerim halen devam ediyor.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.