Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma; Değişen moda akımları ile birlikte, ideal kaş pozisyonunun, sivriliği, şekli, yukarı ya da aşağıya yönelimi, kalınlığı ve pozisyonu da yıllar içersinde değişkenlik göstermiştir.

Yakın bir geçmişe kadar ideal kaş şekli, yay gibi kıvrımlı ve en yüksek noktası gözbebeğinin dış hizasında olan şekil iken günümüzde ise ideal kaş tasarımı yerini daha düz kaş şekline bırakmaya başlamıştır.

Ayrıca ideal kaş tasarımında, kaşın kıvrım yaptığı noktanın, başlangıç ve bitiş noktalarının, yatay bir çizgi üzerinde olması ile uzunluğunun ise gözün iç kısmından başlayarak dış kısmına kadar ulaşması beklenmektedir.

Ayrıca kaşların kendi güzelliklerinin haricinde, gözlerin güzelliğini de ortaya çıkarması ve gözleri baskılamayacak şekilde olması da önemlidir. Kişinin tercih etmiş olduğu kaş güzelliğinin detaylarına göre kaş kaldırma ameliyatlarının planlanması son derece önemlidir.

 Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma ameliyatlarında bir çok yöntem uygulanıyor olsada, günümüzde en popüler olan ve en çok tercih edilen yöntem, endoskop denen ince ve küçük kameralar aracılığıyla, alın bölgesine herhangi bir kesi yapmadan ve iz bırakmadan yapılmakta olan işlemlerdir.

Endoskopik yöntem ile yapılmakta olan kaş kaldırma ameliyatlarında, saçlı derinin iç kısımlarından ve bir kaç farklı noktadan küçük delikler açılmasıyla, hemem hemen hiç kanamaya yol açmadan ve iz bırakmadan kaş kaldırma ameliyatını gerçekleştirmek mümkündür.

Bu yöntem sayesinde ise, eski yöntemlerde oluşan yara izi oluşumu engellenerek, daha az şişlik olması ile iyileşme sürecinin çok daha kısa sürmesi sağlanmaktadır.

Bu tekniğin bir çok avantajının olmasının yanı sıra dezavantajı da bulunmaktadır ve bu yöntemin dezavantajı ise, kesilerin saçlı doku içerisine yapılmasına bağlı olarak bir miktar saç kaybı yaşanmasıdır.

Bu yöntemin haricinde hemen kaşın üzerinden veya alında oluşmuş olan kırışıklıklardan ya da saç çizgisinin hemen önünden yapılan gizli kesiler ile de kaş kaldırma ameliyatı yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Migren Tedavisi

Ancak, bu işlemler daha çok yaşı ilermiş olan hastalarda ya da ciddi kaş sarkması bulunan genç hastalarda tercih edilmektedir. Bu yöntemler ile yapılan işlemlerde açılan kesi yerlerinde, başlangıçta bir süre kızarıklık oluşsada, bir süre sonra bu bölgelerde hiç bir iz kalmamaktadır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatları 2024

Kaş kaldırma ameliyatı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.