İple Yüz Germe

İple Yüz Germe Nedir?

İple yüz germe işlemi ameliyatsız olduğu için pek çok kişi tarafından kullanılır. Günümüzde insanların birçoğu daha genç bir görünüme kavuşmak amacıyla çeşitli yöntemlere başvururlar.

Bu yöntem ile insanlar yüzlerinde, boyun bölgelerinde meydana gelen kırışıklık ve sarkmalardan kurtulabilirler. Yüz germe çalışmaları sırasında sarkan bölgeler daha düzgün bir görünüme kavuşturarak insanların kendilerini daha iyi hissetmeleri sağlanır. Bu yöntemler içerisinde yer alan iple yüz germe çalışmaları özel olarak kullanılan ipler yardımı ile yapılır.

İple yüz germe, kullandığı kalın ya da ince ameliyat ipleriyle kişilerin daha düzgün ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmalarını sağlar.

İple Yüz Germe İşlemi

İzmir yüz germe en çok bayanlar kimi zaman erkekler tarafından da aktif bir şekilde tercih ediliyor. Ameliyatsız bir işlem olması bu uygulamayı daha cazip hale getiriyor.

Bu işlemler sırasında uzman kişiler kılçık denilen ameliyat iplerinden yardım alırlar. Bu yöntem sayesinde insanlar öncelikle yüz bölgesinde, boyun bölgesinde ya da vücudun çeşitli bölgelerinde kullanmayı tercih ederler.

Cildin alt kısmına yerleştirilen bu ipler kolojen üretimi tetiklenerek kırışıklıklar azalmaya başladığı gibi cildin gergin yapısı da belirgin olmaya başlar. Bu yöntem sayesinde cilt yenilenerek daha sağlıklı bir görünüm kazanır.

Yaşın ilerlemesi ile daha fazla kırışıklık ve sarkmaları bulunan kişiler için ise daha etkili olan ipler tercih edilir. Bu işlem sayesinde yanak bölgesi, çene hatları, kaş kaldırma ve burun ile dudak arasındaki tüm bölgeler elastiki bir yapıya kavuşur.

İple Yüz Germe Etki Süresi

İzmir iple germe, işlemi sırasında anestezi kullanılarak cildin alt kısımlarına ipler yerleştirilir. Hem kolay bir işlem olmanın yanında 45 dakika gibi bir sürede biterek insanların normal hayatlarına dönmeleri sağlanır.

İlginizi Çekebilir  Selülit Mezoterapisi

Yüz germe işlemi sırasında kullanılan ipler belli bir zaman yani 6 ay kadar cildin alt tabakasında beklerler. Bu bekleme sırasında kolojen üretimini tetikledikleri için cilt yenilenmeye ve onarılmaya başlar.

6 ay sonra çıkarılan bu iplerden sonra cilt 2 yıl boyunca kırışıklık ve sarkmalara karşı dirençli bir yapı gösterir. İple germe işlemi 2 yıl kadar başarılı bir etki gösterir.

Bu iki yıl içerisinde yüz germe uygulaması yaptıran kişiler çevresindeki insanların gözünde daha genç bir görünüme kavuşmasının yanında gergin ve elastiki bir vücuda sahip olurlar. Bu durum insanların kendilerini daha rahat hissetmelerini sağladığı gibi toplum içerisinde özgüvenlerini de arttırır.

İple Yüz Germe İşleminin Yan Etkileri Var Mı?

İzmir yüz germe son zamanlarda ülkemizde ve dünyada popüler olmaya başlayan bir işlemdir. İnsanların bu işlemi tercih etmelerinin en büyük nedeni ameliyatsız ve ağrısız bir işlem olmasıdır.

Bu işlem sırasında genel anestezi kesinlikle kullanılmaz. Çünkü sadece lokal anestezi ile bu uygulama 45 dakika gibi bir sürede gerçekleşir. Bu sürenin ardından işlemi yaptıran kişiler rutin hayatlarına devam edebilirler.

Fakat yüz germe işleminden faydalanmak isteyen kişilerin kan sulandırıcı tarzı ilaçları kullanmıyor olmaları gerekir.

Bunun dışında isteyen herkes yüz germe işlemlerinden yararlanabilirler ve bu germe işleminin herhangi bir yan etkisi yani komplikasyon görülmez. Yüz germe uygulamaları için alanında tecrübeli uzman kişilerden yardım almak her zaman daha avantajlı olacaktır.

İple Yüz Germe İşleminin Ardından Dikkat Edilmesi Gerekenler

İzmir iple germe işlemleri çok zaman alıcı değildir. Fakat vücudun sarkma ve kırışıklık yapılarına uygun bir şekilde tercih edilen ameliyat iplerinin yüzde bekleme süresi 6 kadardır. Bu süre zarfında bu işlemi uygulayan kişilerin bazı hususlara dikkat etmesi gerekir.

İlginizi Çekebilir  Kimyasal Peeling

İşlemin ardından bazı yerlerde morarmaların meydana gelmesi son derece normal bir olaydır. Bu morarmalar belli bir zaman sonra kendiliğinden geçecektir. Kişilerin bu süre zarfı içerisinde ilk 20 gün ya da 1 ay yüzüne sert bir baskı uygulamaması gerekir.

Yüz bölgesi yıkanırken daha nazik dokunuşlar kullanılmalıdır. Yüz bölgesini kaşıma ve ovma gibi eylemlerinden kesinlikle kaçınılması gerekir.

Ayrıca uyurken yüz üstü uyumak iplerin aktivitelerini bozacağından dolayı böyle bir uyuma şeklinden uzak durmak gerekir. Ayrıca yüz bölgesinde kullanılan aşırı mimiklerden kaçınmak gerekir. Kızarıklar ve şişlikler için bu kompresi uygulanabilir.

Tüm bu durumlar zaman içerisinde ortadan kalkarak işlem gören yerler normal hareket etmeye başlar. Kalıcı ve başarılı sonuçlar elde etek isteyen kişilerin tüm kurallara uyması gerekir. Son derece sağlıklı bir uygulama olan bu uygulama insanlarda büyük bir memnuniyet oluşmasını sağlar.

İple Yüz Germe İşlemi Fiyatları 2023

İzmir İple germe lokal anestezi kullanılarak yapılır. Bu işlemin fiyatları kullanılan iplerin sayısı ve türüne göre farklılık gösteriyor. Ayrıca kişilerin yüzlerindeki sarkma ve kırışıklıklarda birbirinden farklılık gösterdiğinden dolayı fiyatları da farklı hesaplanıyor.

Farklı bölgelerde başarılı bir şekilde uygulanan ip germe işlemleri insanlar elastiki vücut özelliklerine sahip olarak güzel ve hoş bir görüntü sahibi olurlar. Bu teknik ile uygulanan bölgelerde sıkılaşma ve toparlanma sağlandığından dolayı bu uygulama giderek büyük bir ilgi görüyor.

Ayrıca işlemin cerrahi bir müdahale gerektirmemesi de insanlardan tarafından ilgi görmesini sağlıyor. İzmir iple germe fiyatları 2023 ve işlemi sayesinde insanlar genç bir görünüme kavuşurlar. İple yüz germe işlemi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için  bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2023 Tüm haklarımız saklıdır.