Lifting Amaçlı Dolgu Uygulamaları

Lifting Amaçlı Dolgu Uygulamaları arasından lifting görünümü elde etmenin kolay bir yolu da nokta lifting uygulamasıdır.

Jel kıvamında ki dolgu maddelerinin geniş alanlara verilmeyerek, yalnızca yüzün taşıyıcı bölgelerine yerleştirilmesi sayesinde elde edilen yukarı yönlü ve toparlanma işlemi nokta lifting’dir.

Lifting etkisi diğer bir deyişle ise germe etkisi sağlayan bu nokta lifting amaçlı dolgu uygulamaları kapsamında yüzün germe noktaları belirlenerek kişinin sarkan yerleriyle ilişkisine göre üç değişik uygulama yapılabilmektedir.

Uygulama yapılan yerlere göre beş nokta, sekiz nokta ve on nokta lifting olarak isimlendirilen bu yöntem ile yüzün aşırı dolma ve yapaylaşma olasılığı olmadığındam dolayı, klasik dolgu uygulamalarına oranla oldukça doğal sonuçlar elde edilebilmektedir.

Nokta Lifting Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Nokta lifting uygulaması, orta yüz yani yanaklar, alt yüz yani çene bölgesi ile üst yüz yani şakaklar, göz çevresi ve alın bölgelerine, kanüller ve iğne yardımıyla yapılabildiğinden dolayı bu işlemde morluk olasılığı pek bulunmamaktadır.

Nokta Lifting Yöntemlerinden Beş Nokta Lifting

Nokta lifting yöntemlerindem biri olan beş nokta lifting uygulaması, lifting yönteminin temelini oluşturmakta olan on ana yüz taşıyıcı noktasının yalnızca beşinin desteklenmesini içermektedir.

Beş nokta lifting, çoğunlukla yanak bölgeleri, ağız köşesi ve çene kenarında oluşan sarkıklıklar için uygulamaktadır. Otuzlu yaşlar ile başlayan minimal doku gevşemeleri ile sarkıklıkların önüne geçmek adına uygulanan son derece başarılı bir yöntemdir.

Şişlik ve morluk olasılığı düşük olan beş nokta lifting uygulaması bu nedenlerden dolayı erkeklerin en çok tercih ettiği yöntemdir.

Nokta Lifting Yöntemlerinden Sekiz Nokta Lifting

Sekiz nokta lifting, alt yüz ile orta yüzün bir arada düzeltilmesi istenildiğinde kullanılan yöntemdir ve çoğunlukla kırklı yaşlardan sonra uygulanmaya başlamaktadır.

Bu yöntem yalnızca sarkan alanları kaldırmakla kalmayarak aynı zamanda destek noktalarının direncini de arttırarak yıllar içersinde oluşmuş olan gevşemeye de yavaşlatıcı bir etki göstermektedir.

İlginizi Çekebilir  Kılcal Damar Varis Tedavisi

Nokta Lifting Yöntemlerinden On Nokta Lifting

Nokta lifting yöntemleri içerisinden en güçlü ve en ileri şekli olan on nokta lifting, yüz destek noktalarının tamamı desteklenmektedir. On nokta lifting yönteminde şakak bölgesi ile kaşlardan başlayarak çene bölgeside dahil olmak üzere lifting etkisi yaratılmaktadır.

On nokta lifting yöntemi, orta yaş ve üzeri hastalar için tüm yüz bölgesinde düzelme hedeflenmesi durumunda tercih edilen bir yöntemdir.

Nokta Lifting Fiyatları 2024

Nokta lifting fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.