Lazer İle Leke Tedavisi

Lazer İle Leke Tedavisi; Çiller, güneş lekeleri, et benleri, doğum lekeleri ve yaşlılık lekeleri lazerli leke tedavisi ile hem tek başına hem de diğer yöntemler ile birlikte kullanılarak giderilebilmektedir.

Lazer ile yapılan leke tedavisinde uygulanacak seans sayısı, kişinin cilt yapısı ile lekenin derinliği ve lekenin cinsi ile alakalıdır. Örneğin, yüzeysel bir çil tek seans ile gerileyebilirken, derin bir çilin gerilemesi için dört ya da beş seans gerekebilmektedir.

Ayrıca doğum lekeleri için uygulanan leke tedavisi yaklaşık on ile onbeş seans sürebilirken, melazma tarzında olan güneş lekeleri ise sekiz ile on seans gerektirebilmektedir. Leke tedavisi için seans aralıkları ortalama olarak üç ile sekiz hafta aralığında olabilir.

Lazer ile yapılan leke tedavisinin etkinlik durumu, cildin yapısı, lekenin tipi, lekenin derinliği ile seçilen lazerin cinsiyle alakalı olduğu için tedavinizden beklediğiniz ya da aldığınız sonuç, tedavi olan kişinin sahip olduğu lekenin ne olduğuna ve tedavinizi yapmakta olan doktorunuzun tedavinizi doğru yapıp yağmadığıyla alakalıdır.

Lazer İle Uygulanan Leke Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler,

Bu tür lazer ile yapılan leke tedavileri, uzmanlık gerektiren ve uzun süren tedavilerdir. Ayrıca koyu tenli kişilerde uygulanan leke tedavilerinde oldukça dikkatli olunması gereklidir.

Çünkü, koyu tene sahip olan kişiler de reaksiyonel lekelenme olasılığı yüksektir. Lazer doğru seçilerek lazer ile leke tedavisi ve cildi fazla tahriş etmekten kaçınılmalıdır.

Tüm bunların yanı sıra hassas ciltli, kızarık ciltli ve kılcal damarları olan kişilerde leke tedavisi, deneyimli ve tecrübeli kişilerce yapılmalıdır. Bunun sebebi ise, kişi açık tenli bile olsa bu tür ciltlerde reaksiyonel lekelenme olasılığı yine vardır.

Lazer ile uygulanan leke tedavisi için, kişinin ağrı duymasını azaltmak amacıyla işlemler öncesinde krem anestezi uygulanmaktadır ve uygulanan krem anestezinin etki edebilmesi için otuz ile kırkbeş dakika kadar süre beklenmektedir.

İlginizi Çekebilir  Boyunda Toksin Uygulamaları (Nefertiti Boynu)

Lazerli leke tedavisi uygulaması sonrasında, lazer uygulanan bölgede kabuklanma, kızarıklık içeren bir kabarıklık ve odaksal kanamalar olabilmektedir. Bu sebeple uygulama yapılan alan kapatılabir bir bölgede ise kapatılması uygun olmaktadır. Lazer uygulamasına bağlı olarak gelişebilen bu problemler, çoğunlukla üç ile on gün arası bir süreçte gerilemektedir.

Lazer İle Leke Tedavisi Fiyatları 2024

Lazer ile leke tedavisi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.