Kılcal Damar Varis Tedavisi

Kılcal Damar Nedir Ve Neden Olur?

Kılcal Damar Varis Tedavisi; Kılcal varislerin oluşmasında ki sebep, henüz tam anlamıyla bilnmiyor olsa da, erkekler de alkol kullanımı ile ilgili olduğuna dair tahminler bulunmaktadır.

Bazen göz ile görülmeyecek biçimde ince durumda olan kılcal damarlar, zaman içinde bacak sızlaması ile bacak ağrısı gibi şikayetler oluşturabilmektedir. Bu rahatsızlık ise, zaman içerisinde göz ile görülebilecek biçimde kötü bir hal alabileceği gibi estetik anlamda da kötü bir görüntüye sebep olabilmektedir.

Bu durum ciddiye alınmalı ve buna yönelik olarak da önlem alınmalıdır. Çatlamalar kılcal damar varis tedavisi ciddiye alınmadığı takdirde oluşabilmektedir.

Kılcal Damar Varisler Nerelerde Görülür?

Kılcal damar varisleri, diğer kalın ve orta varislerden farklı olarak görülen bir evredir. Fazla sık bir biçimde alkol tüketmekte olan erkeklerin yüzlerinde son derece belirgin bir biçimde bulunabilir ve çoğunlukla alkol alımının ardından daha da belirgin bir şekilde olabilmektedir.

Kadınlarda da daha çok bacak bölgesinde bulunan bu problem görüntü anlamında estetikliğini kaybetmemesi sebebiyle dışarıdan bakıldığında kötü bir görüntüye neden olabilmektedir. Ayrıca, etek ve şort türü giysiler giymekten hoşlanmakta olan bayanlar için son derece de rahatsız bir durumdur.

Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Sağlık alanında teknolojinin gelişimine bağlı olarak bir çok aşama kaydedilmiş ve bu sayede de kolay ve hızlı  tedavi yöntemleri de ortaya çıkmıştır. Köpük ile varis tedavisi yöntemi, kalın ve orta varisler için etkili bir yöntem olup, iğne yardımıyla damarlara ilaç enjekte edilmektedir.

Radyo dalgaları ile varis tedavisinde ise oldukça ince bir iğne yardımı ile varis oluşumuna sebebiyet vermekte olan damar ya da damarlar yok edilmektedir. Bu yok etme işlemi ise ısı enerjisinden faydalınılarak damarlar ısıtılarak gerçekleştirilmektedir.

İlginizi Çekebilir  İzmir Çene Dolgusu

Lazer ile varis tedavisi ise sık kullanılan bir yöntem olmakla birlikte etkili yöntemlerden de biridir. Bu yöntem radyo frekans ile yapılmakta olan tedaviye benzer bir yöntemdir ve varis oluşumuna neden olmakta olan damar veya damarlar, lazer ısısı kullanılarak tahrip edilmektedir.

Ayrıca lazer ile varis tedavisi yöntemi, çoğunlukla iğne giremeyecek biçimde çok ince olan kılcal damarların tedavisinde kullanılmaktadır.

Kılcal Damar Varis Tedavisi Fiyatları 2024

Kılcal damar varis tedavisi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.