Ultrasonik Kavitasyon Tedavisi

Ultrasonik Kavitasyon Tedavisi İle Bölgesel Zayıflama Ve Selülit Tedavisi

Ultrasonik Kavitasyon Tedavisi; Ultrasonik kavitasyon, bölgesel zayıflama ile selülit tedavisi amacıyla kullanılan şok dalga yöntemi olup işlem sonrasında, yağ hücreleri serbest yağ asitlerine dönüşerek vücut tarafından enerji olarak harcanmaktadır.

Yağ tutma özelliklerini kaybeden yağ hücreleri ultrasonik kavitasyon tedavisi ile uygulamanın sonucunun kalıcı olmasını sağlar.

Ultrasonik Kavitasyon Tedavisinin Etki Prensibi

Ultrasonik kavitasyon tedavisinde, cilde uygulanan ultrason yayılarak yağ dokusunda bulunan hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine bağlı olarak patlama, genişleme ve köpüklenme yaratmasıyla kavitasyon etkisini oluşturmaktadır.

Bu kavitasyon etkisi, yağı sıvılaştırarak hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depolanmış olan yağın yapısını bozmaktadır. Ultrasonik kavitasyon ile dokularda ki yağ hücreleri ile açığa çıkan yağ asitleri parçalanır ve adelelerde yakılarak veya karaciğer yolu ve üriner sistem yolu ile vücuttan atılmaktadır.

Ultrasonik kavitasyon tedavis, cildi sıkılaştırır, selülitli bölgelerin görünümünü azaltır ve yerleşmiş bölgesel yağları eritir. Ultrasonik kavitasyon tedavis, basenler, kollar, bel çevresi, gıdı ve sırt, ayak bilekleri, karın bölgesi ve bacaklarda uygulanabilmektedir.

Ultrasonik Kavitasyon Tedavisinin Avantajları

Ultrasonik kavitasyon tedavis ile dokuda toparlanma ve sıkılaşma gerçekleşir ve selülit görüntüsü azalır, yağ hücrelerinin ağrısız ve etkili bir şekilde parçalara ayrılması sağlanır, ameliyat ve cerrahi müdahale gerektirmediğinden dolayı narkoz gibi anestezilere gerek duyulmaz, ilaç alınmasına gerek yoktur, sosyal ve günlük yaşamı etkilememektedir ve tedavide ki başarı anında gözlemlenebilmektedir.

Ultrasonik Kavitasyon Tedavisinde Uygulama Ve Alınabilecek Olan Sonuç

Ultrasonik kavitasyon tedavis uygulamasından bir gün önce ve sonraki gün, en az iki buçuk litre su içilmesi gerekmektedir. Çünkü içilen bu su, eritilmiş olan yağların vücuttan atılabilmesi adına mutlaka uyulması gereken bir kuraldır.

İlginizi Çekebilir  Boyun Dolgusu

Ultrasonik kavitasyon tedavis için süreç kişinin yağlılık oranına göre değişebileceği gibi bir hafta içerisinde üç uygulama üst üste yapılarak, kişinin bir buçuk ile üç kilogram arası zayıflaması sağlanabilmektedir.

Kavitasyon uygulaması daha sonraları hafta da bir iki seans kadar uygulanır ve zayıflama durumuda bu doğrultuda devam ederek, kişinin istediği kiloya veya forma ulaşmasına kadar devam edilir.

Ultrasonik Kavitasyon Tedavisi Fiyatları 2024

Ultrasonik kavitasyon tedavisi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.