Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisi

Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisi; Kıl dönmesi, vücudun belli bölgelerinde daha çok kuyruk sokumu ve genital bölgede görülebilen kılın folikül içinde hapsolması, dışarı çıkamaması ve ilerleyen zamanla enfeksiyonunda eklenmesiyle, abseleşme ile seyreden bir tablodur.

Genellikle vücudunda yoğun kıllar bulunan bireylerde görülür, erken dönemlerde tedavisi basit iken, ilerlemiş olgularda çok ağır ameliyatlar gerektirebilen bir durumdur.

Alexandrite Lazer epilasyon yöntemi kıl dönmesi tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır, erken dönem lazerle kıl dönmesi tedavisi lezyon üzerine yapılan lazer atışlarıyla, cilt içinde hapsolmuş kıl yakılarak yok edilir. Aynı zamanda lezyon etrafındaki kıllarda lazer epilasyon ile yok edilerek tekrarlama olasılığı ortadan kaldırılır.

Bazı ilerlemiş ve komplikeleşmiş kıl dönmesi olgularında tedavi için ameliyat gereklidir. Bu durumlarda ameliyat öncesinde o bölgenin kıllardan arındırılması amacıyla ve ameliyat sonrası dönemde tekrarlamaların önlenmesi amacıyla Alexandrite Lazer epilasyon yöntemi başarıyla uygulanmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Örümcek Ağı Tedavisi
2024 Tüm haklarımız saklıdır.