Lipoliz

Lipoliz, bölgesel yağ eritme ve etkili bir lokal zayıflama yöntemi olan Lipoliz uygulamasında, soyadan elde edilmekte olan fosfatidil kolin kullanılmaktadır.

Fosfatidil kolin, önceleri değişik bileşikler şeklinde mezoterapi kokteyllerinde çok az bir miktar kullanılırken lipoliz yönteminde saf ve çok miktarda uygulanmakta ve ayrıca fosfatidil kolin, yaklaşık olarak on yıldır da tansiyonu kontrol etmeye yardımcı, kolesterol düşürücü ve yine felçli hastalarda da benzer amaçlar ile yüksek dozlarda damardan uygulamalar ile kullanılmaktadır.

Bu sebeple de FDA tarafından onaylanmış, güvenilirliği ve ekinliği kanıtlanmış olan etken bir maddedir.

Lipoliz Hangi Amaçlar İle Kullanılmaktadır?

Lipoliz uygulaması selülit tedavisinde, yağlanmaya bağlı oluşan şekil bozukluklarında, göz altı torbalanmalarında, jinekomasti rahatsızlığında, lipom ve göz etrafnda ki yağların giderilmesinde kullanılabilmekte olan bir yöntemdir.

Ayrıca, yaklaşık beş yıldır kolesterol birikintisi olarak adlandırılmakta olan ve gözaltında bulunan yağların yok edilmesinde de etkili olmuştur. Bunun yanı sıra lipoterapi, cerrahi yollar ile yağların çekilmesi işlemiden sonra ortaya çıkabilen şekil bozukluklarının tedavisinde de uygulanabilmektedir.

Lipoliz yöntemi, özellikle selülit yüzünden meydana gelen portakal kabuğu görünümünün yok edilmesinde son derece etkilir. Tüm bunların haricinde erkeklerin sırt yağ birikintilerinin tedavisinde de yine bu yöntem kullanılmaktadır.

Lipoliz Hangi Bölgelerde Etkilidir?

Lipoliz uygulaması,vücutta bulunmakta olan yağlar haricinde çene altında ki yağları, gıdıyı veya göz altında bulunan torbaları da azaltabilirken, liposuction uygulamasının yapılması zor olan koltuk altı bölgesinde de son derece etkilidir.

Ayrıca bel, kollar, karın, bacak, basen ve kalça bölgelerinde de uygulanabilmek olan yöntem, dengeli beslenildiği ve egzersiz ile de desteklendiği sürece alınan sonuçlar uzun süreli olabilecektir.

Lipoliz Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Lipoterapi yönteminin kaç seansta başarılı olabileceği kişinin yaşına, vücudunda bulunan yağ miktarına ve kilosuna göre değişmektedir. Genel olarak problemli olan bölgelere azami olarak iki ile dört seans aralığında uygulanması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir  Dinamik Askı İle Yüz Germe

Uygulama yaptıran kişilerin ortama yüzde sekseni ikinci seansın ardından vücutlarında ki değişimi fark edebilirler. Uygulanan her seansın ardından vücut doğal yollar ile çözülen yağ atıklarını kendi kendine sıfılamaktadır. Çok sık yapılan uygulamaların sonucunda ise total yağ kaybı ortaya çıkabilmektedir.

Lipoliz Fiyatları 2024

Lipoliz fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.