Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir Ve Yanak Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yanak Dolgusu; Yalnızca günümüzde değil her zaman için genel güzellik anlayışında, dolgun yanaklar çekiciliğin ve gençliğin sembolü olarak görülmüş, zayıf ve çökük yanaklar ise kişinin yüzünün olduğundan daha yorgun ve daha yaşlı görünmesine sebep olmaktadırile oluşsun gerekse yapısal nedenlerden ötürü olmuş olsun yanak dolgusu ile bu sorun giderilebilmektedir.

Yapılan yanak dolgusu ile ise yanaklar olmaları gereken formlarına, cerrahi olmayan teknikler ile getirilebilmektedir.

Yanak Dolgusu Teknikleri Nelerdir?

Yanak dolgusu uygulaması, cerrahi olmayan ve cerrahi yöntemler ile uygulanabileceği gibi bazı durumlarda her iki yöntem bir arada kombine bir şekilde kullanılarak da uygulama yapılması mümkündür.

Dolgu enjeksiyonu yöntemi ile yapılan yanak dolgusu, yüzde bulunan estetik problemlere hem hızlı hemde pratik bir çözüm sunmaktadır ve kişinin yanaklarında mevcut bulunan hacim eksiklikleri, on beş dakika süren bir enjeksiyon operasyonu ile başarılı bir şekilde giderilebilir.

Yanak dolgusu için kullanılan dolgu malzemesi ise, cildin doğal yapısı içerisinde bulunan hyaluronik asit ve türleri kullanılmaktadır.

Yanak Dolgusu Uygulamasından Ne Tür Sonuçlar Beklenmelidir?

Yanak dolgusu uygulamasında, yanak dolgusu için kullanılan malzemenin enjekte edilmesiyle birlikte yanağın yüzeyi geriye doğru dengelenir ve yanak bölgesi de hafifçe kaldırılarak yuvarlak bir hale getirilmektedir.

Bunların yanı sıra yüzün açısının genişlemesi kontrol altına alınarak sıkılaştırılır. Yanak dolgusu yöntemi, yanakları kontürlemek ve yanakları dolgunlaştırmak içim estetik cerrahi de kullanılmakta olan en etkili yöntemlerden biridir.

Yanak dolgusu uygulamasında kullanılan yanak derman dolgu malzemeleri, yüzü yukarıya çekerek yüzün genç görünmesini sağladığı gibi bu uygulama ile burun şekli ortaya çıkar, gözlerin oyukluğu azalır ve alın ile çene çıkıklığı da dengelenmiş olur.

İlginizi Çekebilir  Göz Altı Işık Dolgusu

Yanak Dolgusunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yanak dolgusu uygulamasını takiben yüzde hafif bir kızarıklık veya ödem oluşabilir. Ancak kızarıklıklar bir kaç saat içerisinde, ödem ise bir iki gün içerisinde kendiliğinden geçecektir.

Yanak dolgusu işleminde oluşması muhtemel komplikasyonları ve başarılı bir operasyon geçirebilmek için mutlaka konusunda uzman bir doktor ve operasyonun klinik ortamında yapılmasına dikkat etmelisiniz.

Yanak Dolgusu Fiyatları 2024

Yanak dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.