Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karbon Peeling

karbon peeling

Karbon peeling, renkli tüylerin giderilmesinde etkili olan cildi aydınlatmasının yanı sıra gençleştiren ve aynı zamanda leke tedavisi ile gözenekleri küçültmede kullanılan bir tedavi yöntemi olan karbon peeling, lazer ile uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Karbon peeling uygulamasında lazer uygulanmadan önce cilde, karbon solüsyonu sürülerek lazerin renk konusunda ki etkinliği arttırılır.

Karbon ciltte onbeş ya da yirmi dakika bekletilerek gözenekler tarafından emilir ve bu sayede gözeneklerin içinde renk artışı gerçekleşmiş olur. Cilde ve gözeneklerin içerisine daha fazla renk maddesi girdiği için ise, lazer işlemi daha fazla etkili olmaktadır.

Karbon Peeling Nasıl Ekili Olur?

Karbon ile birlikte lazerin uygulanması, gözeneklerin içinde ve ciltte ses dalgarı ile ısının daha fazla olmasını sağlamaktadır. Lazer işlemi, cilt yüzeyinden karbonu kaldırırken bir miktar da peeling yapmaktadır. Ses dalgarı ile ısı ise, gözeneklerin etrafında ve ciltte kollajeni arttırmaktadır. Bu sayede de gözenekler de küçülme ve ciltte toparlanma gerçekleşmektedir.

Karbon Peeling Uygulaması Kimlere Uygulanabilmektedir?

Peeling uygulaması, leke tedavisinde leke üzerinde geniş gözeneği olanlara, cilt matlığı, sarkma ve kırışıklık şikayete olanlara, cildini gençleştirmek isteyenlere ve gözenek genişliği olan herkese uygulanabilmektedir.

Karbon Peeling Uygulaması Ne Sıklıkla Uygulanır Ve Ne Kadar Sürmektedir?

Karbon peeling uygulaması öncesinde, karbon solüsyonu sürülerek onbeş ile yirmi dakika arası beklenir ve lazer uygulaması da ortalama beş veya on dakika kadar sürmektedir. Peeling uygulaması bir ile üç hafta aralıklar ile en az dört ya da beş seans uygulanmalıdır. Ancak leke tedavisinde on seans uygulama yapılabilmektedir.

Peeling uygulaması yapılırken acı hissedilmezken, yalnızca hafif bir yanma ve batma hissi oluşabilir. Peeling uygulamasının hemen ardından ciltte bir parlama ve aydınlanma olur.

Leke tedavisi amacıyla uygulanan peeling de, cilt gençleştirme etkisi ve gözeneklerin küçülmesi ise üç ile altı ay arasında bir süreçte gerçekleşmektedir.

Peeling uygulamasının ciltteki etkileri ise bir veya bir buçuk yıl kadar devam etmektedir. Peeling uygulaması sonrasında herhangi bir yan etki beklenmezken çok nadiren de olsa bir saat kadar süren geçici ödem oluşabilir

Karbon Peeling Fiyatları 2022

Karbon peeling fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.