Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

İzmir Burun Dolgusu

İzmir Burun Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Estetik cerrahların, yüzün çeşitli kısımları için uygulamakda oldukları ameliyatsız yüz estetiği ile yüz gençleştirme amacıyla kullanmış oldukları dolgu malzemelerinin burun bölgesinde kullanılmasına burun dolgusu denilmektedir ve kısaca açıklamak gerekirse İzmir burun dolgusu, ameliyatsız estetik uygulamaları içerisinde yer alan bir tür yüz dolgusu uygulamasıdır.

İzmir Burun Dolgusu Konusunda Bilinmesi Gerekenler

İzmir Burun dolgusu işlemi, ameliyatsız bir işlem olması sebebiyle genel anestezi gerektirmemektedir ve dolgu işlemi ile elde edilen sonuçlar ise geçicidir. Burun dolgusu işlemi ortalama olarak on ile onbeş dakika arası sürmekte, uygulama sonrası kişi, herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadığından dolayı normal günlük yaşantısına rahatlıkla devam edebilmektedir.

İzmir Burun Dolgusu İşleminde Kullanılan Malzemeler,

Yüz dolgusu için yapılan diğer tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi burun dolgusu işlemi için de farklı malzemeler kullanılmakta, ancak dünya genelinde en güvenilir ve yaygın olanı hyaluronik asit ve türevleridir.

İzmir Burun Dolgusu İşleminin Kalıcılı Etkileri

Burun dolgusu, ortalama olarak on ile onbeş dakika arası süren bir işlem olmasına karşın, kullanılmakta olan hyaluronik asit türevlerine bağlı olarak yapılan dolgu işleminin kalıcılık süresi ise altı ile sekiz ay arasında değişmektedir. Yapılan izmir burun dolgusu işleminin etkisinin geçmesiyle yani dolgunun erimesinin ardından, eğer kişi isterse burun dolgusu işlemini tekrar yaptırabilmektedir. Bunun yanı sıra kişi uygulamanın kalıcılığını istiyor ise tekrarlayan dolgu işlemi yerine burun estetiği ameliyatı ile sonucu kalıcı hale getirmiş olur.

İzmir Burun Dolgusu İle Yapılanlar 

Burun dolgusu ile, burun ucu kaldırılabilir, burun ve dudak birleşkesi belirginleştirilebilir, burun eğrilikleri tamamen giderilebilir ya da hafifletilebilir, burun asimetrileri düzeltilebilir, burun sırtı düzleştirilebilir, burun estetiği ameliyatı sonucu oluşan sorunlar giderilebilir, burun kanadı çentiklenmesi düzeltilebilir ve burun ile alın ilişkisi de düzeltilebilmektedir.

İzmir Burun Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Burun dolgusu için de tüm yüz dolgusu işlemlerinde ki olası yan etkiler geçerlidir. Olası yan etkileri ve komplikasyonları en aza indirmek için dolgu uygulamasını, uzman ellerde ve uygun şekilde yapılması oldukça önemlidir. Yaşanabilecek olası yan etkiler ve komplikasyonlar ise, kanama, granülom oluşumu, enfeksiyon be alerjik reaksiyon şeklindedir.

İzmir Burun Dolgusu Fiyatları hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçiniz.