Leke Tedavisi

Leke Tedavisi

Leke Tedavisi; Vücudumuz da ve özellikle yüzümüzde çeşitli nedenlerden dolayı cilt lekeleri oluşabilmektedir. Normal cilt renginden daha belirgin ve daha koyu bir biçimde oluşan bu cilt lekeleri yaşamımızı tehdit etmez ama bazı estetik ve kozmetik sorunlara sebep oluken, bazı kişilerin ise sosyal yaşantısını etkileyebilen bir takım psikolojik rahatsızlıklara yol açabilmektedir.

Tam da bu sebep ile cilt lekelerinin tedavi edilmesi gerekmektedir. Cildimize rengini veren pigment maddesi melanindir ve melaninin fazla yüksek miktarda belirli bölgelerde toplanması cilt lekesi oluşturması çeşitli nedenlerden kaynaklanmaktadır.

Cilt lekelerinin bazıları ergenlikte, bazıları yaşlanma ile, bazıları doğumdan itibaren, bazıları dış etkenler ve güneş sebebiyle cildimizde oluşmuş olan hasarladan kaynaklanmaktadır.

Lazer İle Leke Tedavisi

Bir çok lazer leke tedavisi operasyonu için mevcuttur ve her cilt lekesi tipi için ise ayrı bir lazer tedavisi gerekmektedir. Leke tedavisinde kullanılmakta olan karbondioksit lazer, derin soymaya sebep olduklarından dolayı uzun bir iyileşme dönemleri gösterirken bunun yanı sıra kollojen üretiminde yenilenme sağlamaları sebebiyle aynı esnada ciltde gençleşmede sağlarlar.

Erbium lazerler ise daha hızlı iyileşme gösterir ve  aynı zamanda lazerin franksiyonel uygulamasında cilt gençleştrme de yapılabilmektedir. Spectra Q Qwitcher Ng Yag lazerler ile leke tedavisinde lazer enerjisi, yoğun bir biçimde melanin içermekte olan hücreler tarafından absorbe edilir ve diğer normal cilt rengine sahip olan hücreleri ise hemen hemen hiç etklememektedir.

Ayrıca günümüzde en başarılı leke tedavisi bu lazer ile yapılabilmektedir. Şayet franksiyonel lazerler ile leke tedavi uygulaması yapılacaksa, uygulama yapılacak olan bölgelerin bronzlaşmış olmaması gereklidir.

Çünkü cildin bronzlaşmaya bağlı daha koyu renge sahip kısımlar da lazer ışınlarını absorbe edebilmekte ve buna bağlı olarak da ciltte iritasyon ile su toplama gibi etkenler görülebilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Ayak Terlemesi

Ayrıca Q Switcherd lazer ile yapılmakta olan leke tedavisi, çoğunlukla ağrılı bir yöntem değildir ve fraksiyonel lazer ile leke tedavisi uygulaması yapılırken, kişinin daha konforlu olabilmesi sağlayabilmek için soğuk uyglaması ya da anestezik krem uygulaması yapılabilmektedir.

Leke Tedavisi Fiyatları 2024

Leke tedavisi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.