Gülüş Bozukluklarında Toksin Uygulamaları (Gummy Smile)

Gülüş Bozukluklarında Toksin Uygulamaları; Güzel bir gülüşe sahip olmak herkesin daha mutlu ve daha öz güvenli bireyler olmalarını olanak sağlamaktadır. Fakat gülüş bozuklukları insanların bu aşamada olumsuz etkiler yaşamalarına sebep olmaktadır.

Gülüş Bozukluklarının Nedenleri:

Gülüş bozukluklarının birden fazla nedeni mevcuttur. Bu sebeplerden biri diş etlerinin fazla prtaya çıkması yani görünmesidir. Gülüş esnasında ya da konuşma sırasında olması gerekenden daha fazla ortaya çıkan diş etleri bu probleme sahip insanları olumsuz olarak etkiliyor.

Üst çenenin dikey bir şekilde gelişim göstermesi veya üst dudağın çok hareketli olması nedeni bu problemin en önemli nedenleri arasında kendilerini göstermektedir.

Gülüş bozukluklarının giderilmesi için uygulanan cerrahi operasyonların olduğu da bilinmektedir. Fakat ameliyatsız estetik yöntemleri bireyler için uygun olduğu sürece cerrahi operasyonlardan önce tercih edilmektedir.

Gülüş bozukluklarının tedavileri için gülüş bozukluklarında toksin uygulamaları tercih edilmekte olan en iyi ameliyatsız çözüm olarak dikkat çekmektedir. Toksin yani dolgu ile tedavi yöntemi estetik açıdan fazlası ile iyi sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Özellikleri Neler ?

Gummy Smile olarak da tanınan gülümseme bozukluğu gülümseme esnasında diş etlerinin olması gerekenden daha fazla görülmesi anlamı taşıyor. Doğru uygulanan dolgu uygulamalarının ardından bu görünümde iyileşme sağlandığı testlerle sabit.

Bu dolgu uygulaması burun kenarlarına görülebildiği gibi diş etlerinden de görülebilir. İşlemin yapılacağı kısım doktor tarafından seçilir. Burun kenarlarına yapılan dolgu uygulamadan önce hastaların burun kenarlarına lokal anestezi kremleri sürülmektedir.

Daha sonra ince uçlu dolgu iğneleri sayesinde gerekli miktarlarda Dolgu yapılmaktadır. İşlem bittikten sonra kişilerin günlük hayatlarına dönmelerinde herhangi bir olumsuz sonuç bulunmamaktadır.

Bireylerin işlem sonrasında meydana gelebilecek şişkinliklere ya da ödemlere karşı buz kompresi uygulamaları doktorlar tarafından önerilmektedir. Burun kenarlarına yapılan dolgunun etkileri tedavi sona erdikten birkaç gün sonra görülmeye başlar.

İlginizi Çekebilir  İzmir Thermage

Ayrıca kişiler aşırı derecede hassas bir cidlde sahip eğilse Dolgu işlemi esnasına herhangi bir kızarma ya da morarma problemi yaşamaları da beklenmemektedir. Gülüş bozukluklarında toksin tedavisinden on gün sonra hastaların gülüşlerinde düzelmeler tam anlamıyla ortaya çıkmaktadır.

Dolgu işlemleri kalıcı işlemler olmadığından dolayı bu işlemin etkisini yitirdiğinde tekrar edilmesi gereken işlemdir. Gülüş bozuklukları için yapılan dolguların etkilerini en fazla yedi ya da dokuz ay sürmektedir.

Gülüş Bozukluklarında Toksin Uygulamaları Fiyatları 2024

Gülüş bozukluklarında toksin uygulamaları fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.