Dermaroller – Dermapen Tedavisi

Dermaroller Dermapen Tedavisi ve Merak Edilenler

Dermaroller Dermapen Tedavisi; Son zamanlarda teknolojinin büyük bir gelişim göstermesi ile birlikte estetik ve güzellik alanında da değişimler ve gelişimler yaşanmaktadır.

Ülkemizde dermapen tedavi olarak adlandırılan tedavi son yıllarda büyük bir artış göstererek popüler hale gelmiştir. Bu yazımızda sizler için dermaroller dermapen tedavisi hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde bu tedavi yöntemlerini ve tedavi hakkında bilinmeyenleri öğrenmek istiyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

İlk olarak dermapen tedavi hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Bu tedavi yönteminde mikro başlıklı iğneler kullanılmaktadır. Cilde dikey bir biçimde iğneler yardımı ile mikro kanallar açılır. Dik bir şekilde iğneleme yapıldığı için hasar en aza indirilir.

Bu yöntem hem hasarın az olması hem titreşim sayesinde daha etkin bir tedavi uygulanması sebebi ile son yıllarda gençleştirme için en çok başvurulan yöntem olarak karşımıza çıkar. Bu aşamada cilt tedavisi yapılırken aynı zamanda vitamin ve ilaçlar ile cildin tahrip edilen bölümleri düzeltilir.

Bu uygulamada ilk olarak cilt arındırma işlemi gerçekleştirilir. Cilt makyaj ve kirlerden derinlemesine temizlenir ve ardından herhangi bir enfeksiyon oluşumuna karşı dezenfekte edilir. Ardından uygulama ve iğneleme gerçekleştirilir. İşlem ortalama olarak 40 dakika sürer.

Dermapen Tedavinin Etki Alanları

Akne tedavisinde dermapen yönteme sıkça başvurulmaktadır. Akne ve akne izlerinin giderilmesi için belirli seanslar uygulanır. Geniş gözenekleri küçültmek adına uygulanır.

Güneş lekesi, güneşten hasar gören ve tahrip olan bölgelerin onarımı, boyun dekolte alanlarında ki güneş ve yaşa bağlı kırışıklıkların giderilmesi tıp literatüründe stria olarak adlandırılan çatlakların tedavisinde, yara izlerinin onarımında ve siğilin giderilmesi için uygulanan bir yöntemdir.

dermaroller- dermapen tedavisine baktığımızda bölgede iğnenin gezinmesi ile yüzlerce mikro delikler açılır. Bu noktada açılan delikler cilt tarafından yara olarak algılanır ve cildin doğal yara iyileşme sürecini başlatır. Bu sürecin ardından bölgenin elastikiyeti artar ve daha taze bir cilt oluşum başlar.

İlginizi Çekebilir  Yanak Dolgusu

Bu süreçte cilt yeniden yapılanmaya ve kaybettiği esnekliği ve canlılığı kazanmaya başlar. Uygulamanın ardından iyileşme sürecinde uygun losyon ve kremleri kullanılması ile işlem kısa sürede kendini iyileşmeye bırakır.

Dermapen Tedavisi Fiyatları 2024

Dermapen tedavisi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.