Mikro Toksin Uygulamaları

Mikro Toksin Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

Mikro Toksin Uygulamaları, günümüzde estetik operasyonlar sıkça karşımıza çıkmaktadır. Birçok kişi estetik operasyon yaptırmakla birlikte bu alana büyük yatırımların yapılması ile yeni yöntemler karşımıza çıkmaktadır.

Bunlardan birisi mikro toksin uygulamaları yöntemidir. Bu yazımızda sizler için mikro toksin uygulaması hakkında merak edilen konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde bu yöntem nedir, ne işe yarar, nasıl uygulama yapılır merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Mikro Toksin Uygulaması Hangi Durumlarda Kullanılır?

Mikro toksin uygulamasının hangi durumlarda kullanıldığına değinmeden önce ilk olarak ne olduğunu incelemek daha doğru olacaktır. Bu uygulama aslında dolgu ile büyük benzerlikler göstermekte olup aynı amaca hizmet etmektedir.

Ancak dolgu mikro toksin uygulamasına göre daha büyük bir operasyondur. Bununla birlikte uygulama yöntemi, kullanılan sıvı içerikleri farklılıklar taşımaktadır. Mikro toksin uygulamaları hangi durumlarda kullanılır bu soruya gelecek olursak, küçük kırışık ve izler için tercih edilen bir işlemdir.

Özellikle 30 lu yaşlardan itibaren mimiklerin oturması ile birlikte ciltte ince kırışıklıklar görülmeye başlar. Aynı zamanda güneşin etkisi ile birlikte ciltte hasarların oluşumu başlar. Bu durumda küçük kısa kırışıklıklara sebep olur.  Bu kırışıklıklar için mikro toksin tekniği oldukça uygun bir yöntemdir.

Yüzde alın bölgesinde, kaş arasında, kaz ayağı bölgesinde, ağız kenarında, boyun ve gıdık bölgesinde, dekolte bölgesinde oluşan ufak kırışıklıklar için uygulanan oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde bölgede ki küçük kırışıklıklara veda edebilir ve daha pürüzsüz daha gergin bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bu uygulamayı doktorlar her yaş grubu için uygun bulmaktadır. Ancak 25 yaş üstü için uygulamanın daha doğru olduğu inancındandır. Uygulama tekniğine baktığımızda mikro uçlu iğneler ile küçük alanlara uygulama gerçekleştirilir. Bu uygulamada sadece deri altına sıvı enjekte edilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Lazer Epilasyon Nedir?

Kaslara ya da kemiğe uzanan bir işlem bulunmaz. Kırışıklıklar ilk evrede olduğu için deri altına yapılan işlem yeterli olmaktadır. İşlem uygulamadan önce uyuşturucu kremler sürülür ve kişi ağrı ya da acı hissetmez. Uygulama sonrasında bölgede hafif kızarık ve şişliklerin görülmesi normaldir.

Mikro Toksin Uygulamaları Fiyatları 2024

Mikro toksin uygulamaları fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.