Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Hakkında Merak Edilenler

Dolgun, şekilli ve güzel dudaklar, yalnızca günümüzde değil her daim kadın estetiğinin en önemli simgesi olmuş ve bir kişinin yüzüne baktığımızda, yüzün üst kısmında gözler odak noktamızı oluşturuken alt kısmında ise dudaklar odam noktamızı oluşturmaktadır. Çekici ve hatları belirgin olan dudaklar, cinsel çekicilik, sağlık ve gençliğin ifadesidir.

 Dudak Dolgusuna İhtiyaç Duyulmasının Sebepleri,

Bazı kişilerde dudaklar, yapısal olarak incedir. Ayrıca yaşlanmaya bağlı olarak dudaklar da yüzdeki diğer bölgeler gibi çekiciliklerini yitirmektedir ve dudaklar yaşlanmaya bağlı olarak hacim kaybetmesiyle daha düz ve daha ince bir hale gelirler. Tüm bunlara ek olarak dudaklara arkadan destek vermekte olan çene kemiklerinde meydana gelen osteoporotik değişiklikler ile dişlerde meydana gelen yükseklik kaybı da dudakların aşağıya doğru sarkmasına katkıda bulunurlar. Yine yaşlanmaya bağlı olarak dudak çevresinde ki kaslarda ortaya çıkan hiperaktivite ise dudak üzerinde ki dikey çizgilerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Tüm bu sorunsal durumlar yaşanırken, dudak büyütme uygulaması ile bazı kaslarında olaya katılmasıyla birlikte dudak köşeleri aşağıya dönmeye başlayarak, üzgün bir ifade vermesine sebep olmaktadır.

 Dudak Dolgusu Olarak Hangi Ürünler Kullanılmaktadır?

Gerek yaşlanma sebebiyle gerekse yapısal nedenlerden ötürü çekiciliğini ve alımını kaybeden dudaklara, çekicilikleri yeniden kazandırılmaktadır. Bu yöntem ise, dermal dolgu malzemeleri kullanılarak yapılmaktadır ve sonuçları geçici ya da kalıcı olmak üzere çok çeşitli dolgu maddeleri bulunur. Dudak dolgusu uygulaması için çok çeşitli maddeler kullanılsada, kişilerin ihtiyaçlarına yönelik en iyi sonuçları alabilmeleri adına en avantajlı ürün, hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleridir.

 Dudak Dolgusu İşlemi Öncesinde Yapılması Gerekenler,

Dudak dolgusu işleminin öncesinde, alınmak istenen sonuç için kişi ile uygulamayı yapacak olan doktor arasında alınması istenen sonuç detaylı bir şekilde konuşulmalıdır. Dudak dolgusu işleminden bir hafta önce ağrı kesici, omega üç, yeşilçay, e vitamini ve aspirin gibi ilaç ve besin katkılarının kullanılmasının kesilmesiyle birlikte uygulama sonrası oluşabilecek morarma durumunda azalma olacaktır. Belirtilen önlemlerin alınmasıyla birlikte, dudak dolgusu uygulaması sonrasında aşırı bir morarma durumu beklenmemektedir.