Migren Tedavisi

Migren Tedavisi; Migren, sıradan bir baş ağrısı değildir ve nörolojik bir tür rahatsızlık olup aynı zamanda doktorlara en çok başvurulan rahatsızlıklardan biridir. Baş ağrınız, keskin, zonklayan ve şakak bölgesinde sabit ise migren baş ağrısı olabilir.

Migren Nedir?

Ataklar halinde baş ağrısı yaşıyorsanız eğer bu ağrı migren ağrısı olabilir ve migren ağrısı, kimi kişilerde ay içersinde defalarca görülebildiği gibi kimi kişilerde ise yalnızca yılda bir iki kez görülebilir. Migren ağrısı durumunda hastalara migren tedavisi yöntemi uygulanmaktadır.

Baş ağrınızın migren ağrısı olup olmadığını anlamanın yolları vardır. Öncelikle migren baş ağrısı çok şiddetlidir ve bu şiddetli baş ağrısına, ışığa ve sese duyarlılık ile bulantı eşlik ediyorsa migren baş ağrısı yaşadığınızı anlayabilirsiniz.

Migren Tedavisi

Migren tedavisi için ilk süreç, doktor tarafından hastanın şikayetlerinin dinlenmesi ile klinik olarak tanı konulmasıdır. Şayet doktorunuz beyne ait  bazı hastalıklardan şüphelenirse, şüphelendiği rahatsızlıkları olasılıklardan çıkarabilmek için incelemeler yapabilir.

Tekrarlayan baş ağrısı şikayeti olan hastalardan, en az bir kez beyin tomografisi istenerek migreni taklit edebilecek hastalıklar araştırılır. Migren tedavisi, uygun tedaviler ile hastalar migren ataklarından kurtulabilir.

Migren tedavi için migren tanısının koyulmasının ardından, şayet migren ağrıları seyrek ise, bu durumda ağrı ataklarını geçirmeye yönelik kriz tedavisi planlanmaktadır.

Yine migren tedavisi için bazı durumlarda sadece migreni tetikleyen faktörlerden olan uykusuzluk, hormom kullanımı ve açlık gibi durumların ortadan kaldırılmasıyla migren atakları kaybolabileceği gibi şiddeti ya da sıklıkğıda azalabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra migren tedavisi için doktor kontrolünde kullanılmakta olan ilaçlar da oldukça önemlidir. Doktor kontrolünde ve sadece günde bir kez alınan bir ilaç ile yıllar boyu migren ağrısız bir yaşam sağlanabildiği gibi etkili bir migren tedavi için ilaçlar ve günlük yaşam rutininin değiştirilmesi son derece önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Nazolabial Dolgu

Migren tedavisinde etkili olabilecek günlük rutininiz de dikkat etmeniz gerekenler ise, az veya fazla uyumamak, stres ile başa çıkma yollarını öğrenmek, alkolden kaöınmak, düzenli egzersiz yapmak, uygun bir kiloya ulaşmak ve baş ağrısı takvimi tutmak dikkat edilmesi gereken önemli hususlardır.

Migren Tedavisi Fiyatları 2024

Migren tedavisi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.