Lazerle Dövme Silme

Lazerle Dövme Silme; deri üzerine çeşitli aletler ve makineler yardımıyla uygulanan bir takım kalıcı veya geçici boyaların ya da boya benzeri farklı pigment maddelerinin uygulanması sonucunda cilt üzerinde oluşan şekiller bütününe dövme denmektedir.

Farklı renk ve türde boyalar ile yapılmakta olan dövmeler, vücudun her yerine uygulanabilir ve yazı, çeşitli motif, çeşitli şekiller veya bütünlük şeklinde olabilmektedir. Bir zamanlar yaptırdığınız ve artık memnun olmadığınız dövmeleriniz sildirmeniz lazerle dövme silme ile mümkündür.

Lazer İle Dövme Silme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Dövme silme işlemi için lazer ışınları kullanılmaktadır ve dövme silmede kullanılmakta olan lazer ışınları, derinin epidermis tabasını geçer ve dermis ile deri altı dokusunda bulunan dövme rengini vermekte olan bileşikler tarafından emilir ve bu maddelerin parçalanarak bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

Açık renkli dövmeleri silebilmek daha zor iken daha koyu renkli dövmeler ise daha kolay silinembilmektedir. Lazer ile dövme silme işlemi esnasında anestesi uygulanması gerek yoktur ama hassas kişilere bu uygulama yapılırken lokal anestezi uygulanmasında fayda olabilmektedir.

Lazer ile dövme silme işleminin ardından uygulama  yapılan bölgede yanık şeklinde kızarıklıklar ile hafif şişlik olması mümkündür. Yedi gün içerisine bu şişlik ile üzerinde oluşan kabuklanma ortadan kalkmaktadır.

Lazer ile dövme silme uygulaması dört ile sekiz seans yapılabilirken her seansın aralığı ise dört ile altı hafta arasında olmalıdır. Bu belirtilen aralıkların dışında daha yakı uygulanan seanslar fayda sağlamamaktadır. Lazer ile dövme silme işleminin ardından epitelizan kremler kullanılması gerekli ve seans aralarında olası risklere karşı güneş koruyucu ürünler kullanılması önerilmektedir.

Lazer İle Dövme Silme İşlemini Kimler Yaptırabilir?

Tıpta lazerin kullanılmasına başlanması ile birlikte başlayan lazer ile dövme silme işlemi, hem IPL ile hemde lazer ile yapılan uygulamalarda yüzde yüz yani kesin bir sonuç elde edilememiştir.

İlginizi Çekebilir  İzmir Burun Dolgusu

Uygulanan her lazer ile dövme silme işleminin farklı sonuçlar vermesi nedeniyle ve risklerinde en aza indire bilinmesi adına, lazer ile dövme silme işlemi kişiye göre değerlendirilmeli ve cilt özellikleri, ten rengi, dövmenin rengi ile dövmenin vücudun neresinde bulunduğu oldukça önemli kişisel özelliklerdir.

Çünkü, sahip olunan bu kişisel özellikler, lazer ile dövme silme işleminde kullanılacak olan ışın verme sıklığı, lazerin enerjisi ve ışının dalga boyutunun belirlenmesinde oldukça önemli bir rol oynamakta olduğu gibi  bilinçsiz bir şekilde gerçekleştirilen lazer ile dövme silme işlemi, yanığa bağlı kötü yara izlerine sebep olabilmektedir.

Lazerle Dövme Silme Fiyatları 2024

Lazerle dövme silme fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.