Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karoboksi Terapi

karoboksi terapi

Karoboksi Terapi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Karoboksi terapi, teknolojinin ilerlemesi ve insan nüfusunun artması ile beraber yaşamlarımıza yeni yeni kavramlar girmeye başladı.

İnsanoğlunun gereksinimleri de bitmek bilmiyor ve buna bağlı olarak daha önceden hiç bilmediğimiz şeyleri öğreniyoruz. İşte onlardan bir tanesi de karboksik terapi olarak adlandırılan ve çok değişik amaçlar için kullanılan bir metot.

Bu yöntem adından da kısmen de olsa anlaşılabileceği üzere kısa CO2 olarak adlandırdığımız karbondioksit gazının tedavi amaçları olarak vücudun değişik noktalarına uygulanmasına verilen isimdir ve gün geçtikçe de kullanım alanı genişleyen tıbbın yeni keşiflerinden bir tanesi olan bir iyileştirme yöntemidir.

Burada karbondioksit gazı derinin altına enjekte edilerek uygulama yapılır ve bu gazın kendince çok değişik faydaları mevcuttur.

Etki Alanları ve Kullanım Alanları

Bu yöntemin ana amacı kişinin metabolizmasını hızlandırmaktır. Ülkemizde yeni yeni bilinen bir yöntem uygulama olmasına rağmen ilk defa 1930 yılında Fransa’da tıbbi olarak uygulanmaya başlanmış ve o günden bugüne kadar da hızla bir ilerleme kaydederek kullanılmaya hız kesmeden devam etmiştir.

Cerrahi bir uygulama değildir. Oldukça hızlı bir biçimde yapıldığından etkisini de anında göstermeye başlar. Uygulama nasıl yapılır sorusunun temel yanıtı ise 0.3 mm kalınlığında olan bir enjektör vasıtası ile derinin yani cildin altına karbondioksit gazı enjekte edilir.

Yapılan bu uygulama sonrasında ilgili bölümde verilen karbondioksit anında emilir ve etkililerini göstermeye başlar. PH dengesi anında yerini bulmaya başlar.

Bu çok özel terapinin uygulama alanlarına baktığımızda sıklıkla selüloit tedavisinde kullanıldığında görüyoruz ve selüloit tedavisinde de oldukça etkin olduğu saptanmış durumda ama tek kullanım alanı bu değil.

Bunun yanında diğer kullanım alanları yara izlerinin giderilmesi, belli bir yaştan sonra dağılan cildin toparlanması ve gençleştirilmesi ki el, yüz, kol, boyun bölgeleri için yapılabilen bir terapidir.

Cilt ülseri için de oldukça etkili olan bir yöntemdir. Ciltte nedeni ne olursa olsun ortaya çıkan çatlakların hangi yaşta olursa olsun giderilmesini sağlar. Ameliyat izlerini ortadan kaldırarak cildin kusursuz görünmesini sağlar. Ağrılı olmayan bir yöntem olduğundan ağrı eşiği düşük insanlar bile rahatlıkla kullanabilir.

Karoboksi Terapi Fiyatları 2022

Karoboksi terapi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.