Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nem Aşısı / Nem Dolgusu

nem aşısı

Nem Aşısı, Nem Dolgusu; Zaman durmaz ve zamanda yolculuk eden biz insanoğlu da sürekli ve geri dönülmez değişikliğin içersindeki en başkahraman olarak payına düşeni fazlasıyla alır.

Sadece zaman da değildir üzerimizdeki olumsuz gidişatın. Genetiğimizin getirdikleri, çevresel, psiko-sosyal savaş ve uğraşlarımız içersindeki stres de oldukça etkilidir geriye dönüşü olmayan zamanın olumsuz etkilerinin yanında.

İnsanoğlunun vücudunun yarısından çoğunu sıvıdan oluşması tesadüfi bir durum değildir elbet. Her ne kadar vücudumuzda yeterli sıvı bulunursa metabolizmamız da o denli sağlıklı olur. Yani sıvı ile sağlıklı olma durumu biz insanoğlu içi doğru orantısal bir durumu ifade etmektedir.

Cildimizde nem değeri düşmeye başlayınca doğal olarak da görsel ve içsel sorunlar da beraberinde gelmektedir. Sadece ilerleyen yaş değil mevsimsel değişiklikler ve bu anlamda bakımı veya önlemi alınmayan durumlarda cildin nem dengesinin düşmesiyle ciltte sarkmalar ve dolayısıyla kırışıklıklar da oluşmaktadır.

Bu aşama da artık bir uygulama gerektirecek bir aşama olarak karşımıza çıkacaktır. Nem kaybına uğramış ciltten dolayı oluşmuş hacimsel deformasyon ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak için ise takviye nem zorunlu hale gelecektir. Nem aşısı/ nem dolgusu ise tam da bu amaca hizmet eden bir uygulama olup en çok başvurulan uygulamalarındandır.

Nem aşısı uygulamaları iki çeşit olup anlık ( günlük etki) ve daha uzun vadeli etkili olan olmak üzere iki türe sahiptir. Bu aşılama-dolgu yöntemiyle ise cildin kendi nem faktörünü oluşturmasına etki ederek nem oranının artması ve sağlıklı hale gelmesine sebebiyet verilmektedir.

Nem aşısının içeriği ise nemi tutmaya yarayan hiyalünorik asitinin arttırılması içerikli bir bileşendir. Nemin arttırılması ile ciltteki canlılık artacak ve kırışıklıklarla da daha rahat mücadele edilebilinecektir.

Mantık tamamen buna dayalıdır bu dolgulama-aşılama sisteminde. Nem aşısı 15-20 dakika gibi kısa süreli ameliyatsız gerçekleştirilen bir işlem olup etkisi uygulamanın hemen sonrasında gözle görülür olup bir ay boyunca da net sonuç alınması söz konusu olan bir uygulamadır.

Bir yıl kadar etkisi sürebilen uygulamanın etkisi sonlanmaya başladığında cilt yine soluklaşacak ve kırışıklıklar belirginleşecektir.

Nem Aşısı / Nem Dolgusu Fiyatları 2022

Nem aşısı, nem dolgusu fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.