Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling sayesinde eller, boyun, yüz, göğüs ve kollarda oluşan yanıklar, çiller ve kırışıklıklar artık sorun olmaktan çıkarak, çeşitli kimyasal solüsyonlar aracılığıyla cilde yapılan ıuygulaması yapılmakta olan kimyasal peeling, ayrıca ciltte oluşan izler ile küçük çukurların girerilmesinde de son derece etkili bir yöntemdir.

Kimyasal Peeling Nedir?

Deyiyi gençleştirmek, canlandırmak ve derinin görünüşünü iyileştirmek adına bir takım kimyasal solüsyonların uygulanmasına kimyasal peeling denmektedir ve kimyasal peeling, deriye yüzeyel tabakaların ayrılarak soyulmasına sebep olan kimyasal bir asit uygulanmaktadır. Bir çok sayıda kimyasal peeling ajanı olsa da en sık kullanılanları triklosetik asit, glikolik asit, salisilik asit, alfa hidroksi asitler, jesner solüsyonu ile kombinasyonlarıdır.

Kimyasal Peeling İle Tedavi Edilebilen Durumlar Nelerdir?

Kimyasal peeling yöntemi kullanılarak düzeltilebilen durumlar, çiller, gebelik lekeleri, herediter ve yanık etmenlerinin deride oluşturduğu kırışıklıklar, kanse potansiyeli taşımakta olan kabuklu kızarıklık ya da yüzde bulunan koyu renkli lekeler ve yaşa ya da güneşe bağlı lekeler bu yöntem kullanılarak düzeltilebileceği gibi iyileştirilebilirde. Ayrıca kimyasal peeling, aktif akne durumlarında iyileşmeye ve akne izlerinde ise düzelmeye de yardımcı olmaktadır.

Kimyasal Peeling İle Neler Tedavi Edilememektedir?

Kimyasal peeling yöntemi kullanılarak deride oluşan sarkma ve gevşemeler düzeltilemez. Ayrıca yine kimyasal peeling işlemi kaş kaldırma ve yüz gerdirme işlemininde yerini tutmamaktadır. Yine kimsayal peeling işlemi göz kapağı düşüklüğünü gidermede de etkil olamamaktadır. Kimyasal peeling uygulaması küçük çukurlar ile izlerde son derece etkili iken derin çukurlarda ise bir dereceye kadar faydası olabilen bir uygulamadır.

Kimyasal Peeling İşlemi Nasıl Uygulanmaktadır?

Kimyasal peeling işlemi, göğüs, eller, kollar, boyun ve yüz bölgelerinde doktorun seçimi ile uygulama yaptıracak olan kişinin derisinin durumuna göre bir asit solüsyonu seçilir ve hastane şartlarında uygulanabilir. Deri, yağlarından arındırılmasının ardından tedavi alanına uygulama yapılabilmekte ve uygulama esnasında beş veya on dakika kadar hafit batma ve yanma görülebilir. Kimyasal peeling uygulamasının hemen ardından günlük yaşama dönülebilir ama istenilen sonuçları elde edebilmek adına birkaç seans gerekebilmektedir.