Alın Dolgusu

Alın Dolgusu; Zaman ilerlemekte ve bu ilerleyiş uzadıkça bizler için olumsuz getirilerini de beraberinde hissettirmekte. Genetik olumsuzluklar getiriyorsak ve buna çevresel ve psikolojik olumsuz etkenler de eklendiğinde bizlerin görüntüsünde pek olumlu sonuçlar söz konusu olamamaya başlamaktadır.

İyi görünmek insanoğlunun koşulu ve zaman aralığı ne olursa olsun sürekli bir gereksinim hali ola gelmiştir. Kadınlarla başlayan daha iyi, güzel dolayısıyla olduğundan genç görünme ihtiyacı günümüzde erkeklerce de azımsanacak bir istek hali değildir.

Alın insanların en göz önünde olan yüzünün parçasıdır. Sürekli göz önündedir ve iyi görünüyor olması ile kötü görünüyor olması tüm yüzümüzün karşı taraftaki beğeni veya beğenilmemesinde en büyük paya sahip olan bölgelerimizdendir.

Bu tür durumlarda uygulanan dolgu işlemi ise hoş olmayan tümsek görüntülere de sebep olacağından olan durumun daha da kötüleşmesine sebebiyet verecektir. Bunun için bu tür durumlarda alın dolgusu özellikle etik çalışan hekimlerce asla yapılmamaktadır.

Peki alnın kötü gözükmesi hangi durumlarda oluşur diye sorulduğunda elbette ki cevap soluk bir renk ve oluşmuş çizgiler ( kırışıklıklar) olarak verilecektir. Peki bu kırışıklıkların oluşum sürecine etkili olan şeyler nelerdir diye gelen ikinci soru da elbette öncelikli olan genetik içerikler ikincisi yaş, üçüncüsü psikolojik yıpranmışlık ve sonuncusu da çevresel etkiler olacaktır.

Genetik ile ilgili gelen en önemli alın kırışıklığı sebebi ise derinin kuru ve sert yapısı olacaktır. Çünkü alın bölgemiz ne kadar sert ve kuru bir cilde sahipse kırışıklıkların, mimiklerin ve diğer saydığımız etkenler sebebiyle oluşumunu hızlandırıp arttıracağı kesindir.

Yalnız şunu da iyi bilmekte fayda vardır her koşuldaki alın çizgisi bir müdahaleye gerektirmemektedir. Mimiğimiz söz konusu değilken ve hareketsiz olduğumuz zamanlarda pek de belirgin olmayan kırışıklıklara dolgu işlemi uygulaması tavsiye edilmemektedir.

İlginizi Çekebilir  Lazer Epilasyon Nedir?

Peki kimlere alın dolgusu uygulaması uygundur sorusuna cevap ne olacaktır diyenlere ise cevabımız aşağıda sıralanmıştır:

*Herhangi bir mimiğe gerek kalmadan alın çizgileri söz konusu ise,

*Doğal bir süreç olan kaş kaldırmayla oluşan çizgiler bu hareket yapılmadan da çizgi (kırışıklık) varsa uygulanmalıdır.

Alın Dolgusu Fiyatları 2023

Alın dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2023 Tüm haklarımız saklıdır.