Selülit Mezoterapisi

Selülit Mezoterapisi, günümüzde kadınların korkulu rüyası haline gelen selülüt sorununu çözmek artık çok kolay.

Çok kısa bir vaktinizi ayırarak selülüt mezoterapisi sayesinde tüm selülütlerinizden kurtulabilir hayal ettiğiniz fiziğe bir an önce kavuşabilirsiniz. Bu tedavi hem uygun fiyatlara yapılmaktadır hemde ülkemizde bu alanda oldukça uzman doktorlar mevcuttur.

Selülit Mezoterapisi

Yağın parçalanmasını ve bu sayede erimesini sağlayan ilaçların ince iğnelerle az dozlarda yağ doku içerisine verilmesi selülit mezoterapisi yöntemi uygulanan bir tedavi şeklidir.

Özel solusyonlar kullanılmaktadır. Bu solusyonlar değişik miktarlarda bir araya gelerek etkinlikleri arttırılmaktadır.  Çok ince iğnelerle yapılmakta olan bir işlem olduğu için ciddi bir ağrı oluşturmaz fakat yine de yapılan kokteylin içerisine lokal anestezik ilaç enjekte edilmektedir.

İğne yardımı ile uygulanan bir işlem olduğundan dolayı hafif kanama başta olmak üzere morarma, kızarıklık meydana gelebilir bazı kişilerde kusma olabilir. İşlem 50 dakika-1 saat sürer. 6-10 seans sonucunda tam verim alınır. Ardından masaj ve lenfödem tedavisi de uygulanırsa daha hızlı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Selülit Nedenleri

Selülit de varis gibi genetik bir hastalık olarak bilinmektedir. Bu sebeple bazı kadınlar çok zayıf olmasına rağmen selülitli olabilirken bazı kadınlar aşırı kilolarına rağmen selülit çıkmamaktadır.

Ayrıca hormonal sebeplere bağlı ve dolaşımsal  sebeplere bağlı problemler başta olmak üzere, bu bağ dokunun ileri seviyede zayıflığının yanı sıra yanlış beslenme ve ani kilo alış-verişler selülit oluşumunu arttırmaktadır. Ülkemizde Akdeniz bölgesindeki kadınlarda daha çok rastlanılmaktadır.

Selülit Evreleri

3 evrede incelenmektedir;

  1. Kişinin bacaklarında selülit yok denecek kadar azdır. Sadece cilt sıkıştırılınca ortaya çıkar.
  2. Ayakta dururken ve dokuları sıkıştırınca selülit ortaya çıkar.
  3. Ayakta yatarken ve ayakta dururken selülit ortaya çıkar.

Selülit Mezoterapisi Fiyatları 2024

Selülit mezoterapisi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Lifting Amaçlı Dolgu Uygulamaları
2024 Tüm haklarımız saklıdır.