Scarlet S

Tanımı Ve Uzmanlık Alanı

Scarlet S, tıp uzmanlık alanının son yıllarda gelişim gösterdiği en önemli iğne uygulamalarından birisidir. “Altın iğne “olarak ifade edilen altın frekans özelliğine sahip cilt gençleştirme ve şoklama işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

  • Artan iş yoğunluğu ve sosyal hayatın sıkıcı ve gerginlik yaratan yüzü, hastaların daha çok teknoloji nimeti tıp uzmanlık alanlarından istifade etmesine fırsat tanıyarak; gençlik iksiri olarak tıbbi uzmanlık alanlarından narkoz almadan istifade etmek başlı başın bir ihtiyaç haline gelmiştir. Scarlet S bilişim dünyasının topluma kazandırdığı en önemli ve faydalı buluşlardan, ameliyatsız cilt yenileme tekniklerinden birisidir. ABD’nin Silikon vadisinde üretilen scarlet s cihazı ile cildin alt tabakasına mikro iğneler yardımı ile radyo frekans enerjisini enjekte edilerek cilt derinliklerine iğne serumu sıvısı verilerek tedavi süreci başlatılmıştır. Cilt yenilenen dokusu ile SCARLET S iğne görevi tam bir uzman eli ile gerçekleşen modern tıp uygulamasının en dikkat çekicisi olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Yaslanma kırışıklıkları, çevresel faktörlerin yorucu ve sıkıcı reaksiyonları cildin artan düzeyde hava akışı hareketliliğinin azalmasına neden olur. Scarlet S sayesinde kollojen lifler uyarılarak bir bütün halinde hava akışı sağlanarak, yeni kol ojen üretiminin sık bir şekilde gerçekleşmesi, volüm kazanan cildin yenilenerek genç bir görünüm kazanmasını sağlamıştır. Uzmanlık alanları ve kullanım sıklığı mecraları: Volumetrik cilt germe, cilt yenileme cilt germe, cilt canlandırma, cilt sıkılaştırma, lifting, boyun ve gıdı toparlama, ince çizgi ve kırışıklık tedavisi vb. Son yılların en hızlı gelişen cerrahı tıp uygulamaları olarak hastaların bir numaralı tercihi olan, gençleştirme mimari alanlarındandır.
  • Cildinde hassas içeriğe sahip olan hastaların, sedef egzama gibi hastalıkların yer aldığı narın yapılı cilt dokusuna sahip olan kişilerin Scarlet S tedavisinden uzak durmaları gerektiği, uzman görüş açısı ile önemle tavsiye edilmiştir. Ayrıca cildinde uçuk çıkan mikroorganizma yapılı ciltlerde, herhangi bir risk taşımamakla birlikte hamile hastalara SCARLET S tedavisi öngörülmemiş olup, insan psikolojisi ve fizyolojisi en önem arz eden, hayatın merkez noktasında cereyan eden unsurların başında gelmektedir. Scarlet S 16 yaş üzeri tüm bayan erkek hastalarda ve yaz kış tüm mevsimlerde uygulanabilir tedavi uzmanlık yöntemi alanlarındandır.
İlginizi Çekebilir  Ultrasonik Kavitasyon Tedavisi
2023 Tüm haklarımız saklıdır.