Mezoterapi ile Bölgesel İncelme

Mezoterapi ile Zayıflama Mümkün müdür?

Mezoterapi ile Bölgesel İncelme, obezitenin büyük bir artış göstermesi, dengesiz beslenme, fast food kültürünün ülkemizde yaygınlık göstermesi, hareketsiz bir yaşam ile birlikte fazla kilolar hayatımıza girmektedir. Zayıflama yöntemlerine baktığımızda birçok farklı seçenek bulunmaktadır.

Teknolojinin büyük bir gelişim göstermesi ile beraber yeni sistemler, yeni uygulamalar zayıflamak isteyenlere bir umut ışığı olmaktadır. Bu noktada gerçekten zayıflamak, bölgesel incelmeyi görmek istiyor iseniz mezoterapi ile bölgesel incelme nin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Mezoterapi Yöntemi ile Nasıl Zayıflanır?

Mezoterapi yöntemi uzun yıllardır hayatımızda olan bir uygulamadır. İlk olarak 1950 li yıllarda farklı tedaviler için kullanılan ve oldukça popüler hale gelen mezoterapi yöntemi 1985 yılında zayıflama alanında kullanılmaya başlanmıştır. İlk olarak Fransa da başlayan bu tedavi yöntemi kısa zaman içinde aldığı sonuçlar ile birlikte birçok ülkeye yayılmış ve ülkemizde de popüler hale gelmiştir.

Bu noktada şunu belirtmemiz gerekiyor ki mutlaka bir tıp doktoru tarafından bu uygulama yapılmalıdır. Zayıflama merkezlerinde bu alanda yetkisi olmayan kişiler tarafından bu tedavi yönteminin yapılması ‘’ kesinlikle ‘’ yasaktır.

Bu mezoterapi yöntemi genel bir kilo verimi için değildir. Bölgesel bir incelmeyi vaad eder ve vücut şeklinde değişiklikleri sağlar. Küçük iğneler yardımı ile vücuda sıvı enjektesi ile gerçekleşen bir işlemdir. Birçok kişi bu işlemin çok ağrılı bir işlem olduğunu düşünse de bu durum yanlış bilinmektedir.

Uygulanan bölgede acı ve ağrı yaşanmaz. Ciltte sinek ısırıklarına benzer ani ve hafif yanma haricinde farklı bir durum söz konusu değildir. Herhangi bir anestezi işlemi uygulanmaz. Genel ve lokal anestezi gibi yöntemler mezoterapi için gerekli değildir.

Ancak hastaların acı eşiği düşük ise uyuşturucu bir takım kremler kullanılarak işlem gerçekleştirilebilir. Ortalama olarak 3. Seanstan sonra sonuçları görmeye başlayabilirsiniz. Uygulamanın ardından kişi normal yaşantısına anında döner. Genel bir kısıtlama söz konusu değildir.

İlginizi Çekebilir  El Dolgusu

Ancak işlem yapılan bölgeler için bazı küçük kurallar yer almaktadır. İşlem yapılan bölgede kızarıklık hafif kabarma durumu görülebilir. Bu sürecin ardından pul pul dökülme yaşanabilir ve bu durum son derece normaldir. Mezoterapi ile bölgesel incelme için doktorunuz ile görüşebilirsiniz.

Mezoterapi ile Bölgesel İncelme Fiyatları 2023

Mezoterapi ile bölgesel incelme fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2023 Tüm haklarımız saklıdır.