Leke Mezoterapisi

Leke Mezoterapisi Nedir?

Leke Mezoterapisi, leke tedavisi için kullanılmakta olan bir takım etken maddelerin, leke bulunan deri alanına küçük ve iğne inceler yardımıyla enjekte edilmesidir.

Deri üzerinde bulunan koyu bir renk değişikliği doğuştan olabileceği gibi daha sonradan hamilelik lekesi, güneş lekesi, sivilce ve yaşlılık lekesi sonrasında ki izler ile birlikte çillenme, leke, kötü ya da iyi huylu bir deri tümörü ve herhangi bir deri hasarlanması sonrasında gelişmiş olan bir leke olabilir.

Leke üzerinde tedavi planlaması yapılmadan önce leke teşhisinin doğru yapılması gerekmektedir. Traneksamik asit, multivitamin kokteylleri, doku yapılandırıcıları, glutatyon ve c vitamini leke mezoterapisi yönteminde en sık kullanılan malzemelerdir.

Leke Mezoterapisi Uygulaması Esnasında Ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle tüm leke tedavilerinin olmazsa olmazı olan ve mutlaka kaçınılması gereken ve leke oluşumunda artıla sebebiyet veren güneşten doğru şekilde korunulmalıdır. Güneşten kaçınmak durumu sadece yaz ayları için geçerli değildir.

Yaz aylarında güneşten korunmak şarttır ancak kış aylarında da yansıyan UV ışınları nedeniyle korunmak gerekmektedir. Kullanılan güneş koruyucu kremlerin etkileri üç ya da dört saat kadar sürmekte ve ter ile su temasıyla birlikte de azalmaktadır. Bu sebeple güneş koruyucu kremlerin kullanımının sık sık tekrar edilmesi gereklidir.

Leke Mezoterapisi Kaç Seans Ve Hangi Sıklıklarda Uygulanmaktadır?

Leke mezoterapisinde uygulama sıklığı haftada bir ya da iki hafta da bir şeklinde ve dört ile altı seans aralığında uygulanmaktadır. Şayet leke mezoterapisi başka bir uygulama ile kombine edilecekse o zaman uygulama aralıkları ve seans sayında değişiklik olabilir.

Leke Mezoterapisi Hangi Yöntemler İle Kombine Edilebilir?

Leke mezoterapisinin kombine edilebileceği uygulamalar, renk açma özelliğine sahip ilaçlar, enzimatik peelingler, doku yenileme özelliğine sahip ve tropikal leke tedavilerinden kimyasallar ile ancak uygulamaları uygun aralıklar ile yapmak koşuluyla planlayarak kombine etmek mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Lazerle Topuk Bakımı

Lazerli tedavilerde ise lekeye göre uygun olan lazer seçeneği seçilerek, kimi zaman hem lekeye etkili olabilecek kimi zamanda kollajen uyarımı etkilie erbiyum ya da karbondioksit franksiyonel lazerler ile kullanılabilirler.

Leke Mezoterapisi Fiyatları 2024

Leke mezoterapisi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.