Lazer Epilasyon

İzmir Lazer Epilasyon Nedir?

İzmir Lazer Epilasyon sunduğu hizmetler ve bünyesinde barındırdığı teknolojik cihazlar ile pek çok insan için büyük bir sorun haline gelen vücut tüylenmeleri tedavisinde etkin çözümler kullanarak insanların rahatsızlığını gidermeye yardımcı oluyor.

Lazer epilasyon hizmetlerinden tüm yetişkin bireyler faydalanabilir. Lazer epilasyon yaptırmaya karar veren kişilerin öncelikle bir uzmana danışması ve uzmanlar eşliğinde bazı testlere tabi tutulması gerekir.

Herhangi bir sorun ve rahatsızlık ile karşılaşılmayan durumlarda vücudun istenen bölgesinde lazer epilasyon cihazı yardımı ile istenmeyen tüyler kesin yöntemler ile tamamen yok olurlar.

Lazer Epilasyon bu konuda müşterilerine sunduğu kaliteli hizmetler doğrultusunda verimli sonuçlar elde eder. Böylece müşteri memnuniyeti büyük oranda sağlanmış olur.

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Epilasyon hizmeti almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konuların başında lazer epilasyon nedir ve nasıl yapılır sorusudur. Lazer epilasyon vücudun istenmeyen bölgesinde çıkan kıl ve tüylerin kesin yöntemler ile yok olması işlemidir.

Bu işlem için ışın gönderme özelliği olan bir cihaz kullanılarak kıl ve tüy köklerine ışınlar gönderilir. Derinin alt tabakasına gönderilen ışınlar o bölgede kıl kökleri tahrip eder.

Zamanla lazer yapılan bölgede çıkan kıllar ve tüyler zayıflayarak sonraki seanslarda ise tamamen yok olurlar. Günümüzde üretilen lazer epilasyon cihazları daha teknolojik özelliklere sahip olduklarından dolayı kıl köklerinin aktiviteleri kalıcı bir şekilde sonlandırılmaya çalışılır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

İnsanların farklı ten yapılarına ve kıl tiplerine sahip olmalarıdır. Alexandrite lazer, açık tenliler için ve koyu renk özelliğine sahip kıl tiplerinde tercih edilen lazer epilasyon cihazıdır. Bu cihaz yüz bölgesi için önerilmez. Diode lazer, tüm cilt tiplerinde son derece etkili sonuçlar çıkaran lazer cihazıdır.

İlginizi Çekebilir  Scarlet S

Ruby lazer, açık ten ve kısa tüylerde son derece başarılıdır. Nd yağ lazer, tüm cilt tiplerinde uygulanabilen bu lazer çeşidi ağrılı olduğu için pek tercih edilmez.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulama Gerekir

Lazer epilasyon hizmeti alan kişilerin cilt yapıları ve kıl tipleri farklılık gösterdiğinden dolayı herkeste aynı etkiyi göstermesi imkânsızdır.

Yapılan bölgelerin kıl tipleri de farklılık gösterir. Mesela bayanların yüz bölgesi ince tüylerden meydana geldiği için tamamen yok olması çok fazla seans gerektirebilir. Aynı şekilde erkeklerin yüz bölgesine yaptırdığı lazer epilasyonda ise bu bölgedeki kıllar kalın yapıda oldukları için daha hızlı yok olurlar.

Lazer epilasyon seansları için genel olarak 8 ya da bazı inatçı bölgeler için 10 seans önerilmektedir. Lazer epilasyon seansı başlatılan kişilerin 15 gün sonra kontrole gitmesi bir sonraki ay ise yeniden seansa gitmeleri gerekir. Seans sayısı arttıkça gidilecek olan zamanın süreside uzar. Çünkü zamanla kıllar daha zayıf ve geç çıkmaya başlarlar.

İzmir Lazer Epilasyon Sonuçları

İzmir Lazer epilasyon sonuçları kişiden kişiye değişiklik gösterdiği gibi genel itibariyle lazer epilasyon yaptıran kişilerin çoğu, kesin olarak istenmeyen kıl ve tüylerinden kurtulurlar.

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle tüm seanslarını başarılı bir şekilde tamamlaması gerekir. Çünkü lazer cihazları kıl köklerini yakarak yok ettiğinden dolayı bu bölgelerde yeniden kıl çıkması imkansız gibidir.

Hızlı ve etkili bir sonuç almak isteyen kişilerin öncelikle uzmanlar eşliğinde cilt tonuna ve kıl tipine uygun doğru cihazlar ile lazer epilasyon hizmeti başlatılmalıdır. Böylece daha sağlıklı sonuçlar elde edilerek memnuniyet sağlanmış olur.

İzmir Lazer Epilasyon Uygulaması

Epilasyon uygulaması öncesinde bu hizmeti almak isteyen kişilerin belli hususlara dikkat etmesi gerekir. Lazer yapılacak bölgenin bir ay önceden kılları alınmamalıdır. Ayrıca bu bölgenin bronzlaşmaması da önemli bir husustur.

İlginizi Çekebilir  İzmir Ameliyatsız Yüz Germe

Lazer epilasyon uygulamalarından yararlanmak isteyen kişilerin öncelikle hijyen koşulları elverişli olan bir merkez seçmeleri sağlık açısından son derece önemlidir. Bu merkezlerde bulunan kişilerin tecrübeli ve uzman olmaları hızlı ve etkili bir sonuç için büyük bir paya sahiptir.

Lazer epilasyon uygulaması sonrasında lazer yapılan bölgenin hemen yıkanmaması ve zararlı güneş ışınlarına maruz bırakılmaması gerekir. Lazer epilasyon sonrası kesinlikle koruyucu bir güneş kremi kullanılarak ciltte leke oluşumu engellenmelidir.

Uzmanlar tarafından lazer epilasyonu yapılacağı en önemli dönem sonbahar ve kış ayları olarak belirlenmiştir. İzmir lazer epilasyon her mevsim müşterilerine hizmet sunuyor.

İzmir Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

İzmir lazer epilasyon fiyatları 2024 lazer yapılacak bölgenin yapısına uygun bir şekilde belirlenir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyenler bu hizmeti bölgesel isteyebilecekleri gibi tüm vücut Lazer epilasyonda isteyebilirler. Tüm vücut lazer yaptırmak isteyen kişiler için sabit fiyatlar bulunur.

Bu fiyatlar doğrultusunda lazer epilasyon seanslarına başlanılır. Bölgesel lazer isteyenler için ise fiyatlar yüz bölgesi, kol bölgesi, bacak bölgesi şeklinde ayrı ayrı belirlenir.

Çoğu firmalar, insanların lazer epilasyon hizmetlerinden verimli bir şekilde yararlanabilmesi için yılın belli dönemlerinde düzenledikleri kampanyaları ile son derece uygun fiyatlar ile lazer epilasyon hizmetleri sunarlar.

Kampanyaları yakından takip eden kişiler uygun zamanda istediği lazer epilasyon paketlerinden yararlanarak son derece sağlıklı ve kalıcı bir hizmet olan lazer epilasyon uygulamasından yararlanırlar. İzmir lazer epilasyon fiyatları 2024 hakkında bilgi için tıklayın.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.