Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi; Cildin orta tabakasına uygulanan tedaviye mezoterapi, saçın ihtiyacı olan protein, vitamin ve minerallerin çok ince iğneler yardımıyla saçlı derinin içine enjekte edilmesine de saç mezoterapisi denmektedir.

Kıl köklerini beslemeye yarayan vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttırmaya yarayan ilaçların, özel iğneler bir enjektör yardımıyla doğrudan kıl köklerine verilmesine dayanmaktadır.

Bu sayede de hücresel uyarılarak dokuları canlandırmak içim uygun bir zemin hazırlanmaktadır. Saç dökülmesini kontrol altına almak ve saç dökülmesini iyileştirebilmek için saç mezoterapisi etkili bir yöntemdir ve uygulamaya bağlı sonuçlar oldukça olumlu ve kalıcıdır.

Saç mezoterapisi ile saç gelişimi için gerekli olan eksiklerin giderilmesiyle birlikte daha parlak, daha dolgun ve daha hacimli saçlara sahip olmak mümkündür.

Saç Mezoterapisine Kimler İhtiyaç Duymaktadır?

Saç mezoterapi uygulaması ile bu uygulamadan fayda gören saç dökülmeleri ise, mevsimsel saç dökülmeleri, strese bağlı saç dökülmeleri, metabolik nedenli saç dökülmeleri ve gebelik sonrası ani saç dökülmeleri olarak sayılabilmektedir.

Ayrıca, özellikle saç köklerinde bir küçülmenin gözlendiği ve saç telinin oluşum ve büyüme evresinde görülebilen, erkek tipi saç dökülmeleri için de saç mezoterapi uygulaması oldukça faydalıdır.

Saç Mezoterapisi, Hangi Aylarda Ve Kaç Seansta Uygulanmaktadır?

Saç mezoterapi, saçın ihtiyacına göre haftada bir ya da iki seans uygulanabilirken, ortalama olarak altı ile on seans sonrasında ise saçlarda dökülme tamamen durmuş olacaktır. Saç mezoterapi uygulamasında yapılan seanslar ortalama kırk dakika kadar sürmektedir.

Saç mezoterapi uygulamasında ilk dört seans haftada bir, son dört seans ise onbeş günde bir yapılmaktadır. Saç mezoterapi uygulaması için mevsim geçiş dönemleri olan Eylül ile Ekim ayları ve Nisan ile Mayıs aylarında birer kez saç mezoterapi uygulaması yaptırılması fayda sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir  Lipoliz

Bu dönemler aynı zamanda saç ekimi yaptıran hastalar ya da riskli hasta grubu için daha da önemlidir. Saç mezoterapi uygulaması sonrasında kişinin, saçlarını yıkamaması, saçlarını ıslatmaması ya da herhangi bir ilaç sürmemesi gerekmektedir.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2024

Saç mezoterapisi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.