Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Saç Mezoterapisi

Cildin orta tabakasına uygulanan tedaviye mezoterapi, saçın ihtiyacı olan protein, vitamin ve minerallerin çok ince iğneler yardımıyla saçlı derinin içine enjekte edilmesine de saç mezoterapisi denmektedir. Saç mezoterapisi uygulamasında, kıl köklerini beslemeye yarayan vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttırmaya yarayan ilaçların, özel iğneler vbir enjektör yardımıyla doğrudan kıl köklerine verilmesine dayanmaktadır. Bu sayede de hücresel uyarılarak dokuları canlandırmak içim uygun bir zemin hazırlanmaktadır. Saç mezoterapisi, saç dökülmesini kontrol altına almak ve saç dökülmesini iyileştirebilmek için kullanılan ek bir yöntemdir ve uygulamaya bağlı sonuçlar oldukça olumlu ve kalıcıdır. Saç mezoterapisi ile saç gelişimi için gerekli olan eksiklerin giderilmesiyle birlikte daha parlak, daha dolgun ve daha hacimli saçlara sahip olmak mümkündür.

  Saç Mezoterapisine Kimler İhtiyaç Duymaktadır?

Saç mezoterapisi uygulaması ile bu uygulamadan fayda gören saç dökülmeleri ise, mevsimsel saç dökülmeleri, strese bağlı saç dökülmeleri, metabolik nedenli saç dökülmeleri ve gebelik sonrası ani saç dökülmeleri olarak sayılabilmektedir. Ayrıca, özellikle saç köklerinde bir küçülmenin gözlendiği ve saç telinin oluşum ve büyüme evresinde görülebilen, erkek tipi saç dökülmeleri için de saç mezoterapisi uygulaması oldukça faydalıdır.

  Saç Mezoterapisi, Hangi Aylarda Ve Kaç Seansta Uygulanmaktadır?

Saç mezoterapisi, saçın ihtiyacına göre haftada bir ya da iki seans uygulanabilirken, ortalama olarak altı ile on seans sonrasında ise saçlarda dökülme tamamen durmuş olacaktır. Saç mezoterapisi uygulamasında yapılan seanslar ortalama kırk dakika kadar sürmektedir. Saç mezoterapisi uygulamasında ilk dört seans haftada bir, son dört seans ise onbeş günde bir yapılmaktadır. Saç mezoterapisi uygulaması için mevsim geçiş dönemleri olan Eylül ile Ekim ayları ve Nisan ile Mayıs aylarında birer kez saç mezoterapisi uygulaması yaptırılması fayda sağlamaktadır. Bu dönemler aynı zamanda saç ekimi yaptıran hastalar ya da riskli hasta grubu için daha da önemlidir. Saç mezoterapisi uygulaması sonrasında kişinin, saçlarını yıkamaması, saçlarını ıslatmaması ya da herhangi bir ilaç sürmemesi gerekmektedir.