Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç İçin Prp Tedavisi

Saç İçin Prp Tedavisi

Prp tedavisi sayesinde kişinin kendi kanı ile vücudunda bulunmakta olan bir takım hastalıkları iyileştirmek ve cilt gençleştirmek mümkündür. Prp tedavisinde Kişinin kendi kanının ilaç yerine kullanılıyor olması özellikle genetik faktörler ve çevresel faktörler ile birlikte yavaşlamakta olan hücre yenilenmesinin önüne geçilebilmektedir.

Prp İle Saç Tedavisi,

Ortalama olarak günlük yüz ile yüz elli arası saç dökülmesi normal kabul edilirken, bundan fazla olması durumunda saç dökülmesi konusu ciddiye alınmalıdır. Saç dökülmesinde kullanılmakta olan Prp tedavisi başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar ve özellikle de saç dökülmesinde hastaların son dere etkin donuçlar aldığı belirlenmiştir. Prp uygulaması esnasında kişinin kendi kanı alınır ve bir aletten geçirilir. Bu alette fibroblaskt denen ve kökleri besleyerek gelişimini sağlayacak olan kısım ayrılarak saç dökülmesi yaşanmakta olan bölgeye enjekte edilmektedir. Prp ile yapılan saç tedavisi özellikle genetik saç dökülmelerinde etkilidir ve prp tedavisi ile birlikte saç mezoterapisi yöntemide kombine olarak genetik saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilere uygulanabilmektedir.

Prp İle Saç Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır?

Saç için yapılacak olan Prp uygulamasında ilk olarak hastanın venöz kanından on cc kadar alınır. Ardından santrifül edilen kan, kırmızı ve beyaz kan olarak iki kısıma ayrılır ve kırmızı kanda pıhtılaşma faktörleri, akyuvar, trombosit büyüme faktörü ve trombosit bulunmaktadır. Elde edilen kırmızı kan, özel bir işleme tabi tutulmasının ardından saç dökülmesi sebebiyle seyrelmiş olan alana napaj yöntemi kullanılarak enjekte edilir. Temelinde doku yenilenmesi olan bu uygulama yani prp ile saç  tedavisi ortalama otuz dakika kadar sürmekte ve uygulama esnasında kişi acı hissetmemektedir. Ayrıca prp uygulamasının ardından herhangi bir iz kalmadığı gibi prp uygulaması yaptırn kişi günlük hayatına da devam edebilmektedir. Prp ile saç tedavisi uygulaması ortalama olarak on beş günde bir şeklinde, en fazla otuz dakika kadar uygulanır ve uygulama genellikle üç ile dört ay kadar sürmektedir. Ardından uygulamanın yılda bir kez yapılması yeterli olacaktır. Prp ile saç tedavisi uygulamasının en önemli avantajı ise, uygulamada kullanılmakta olan özel plazmanın kişinin kendi kanından elde ediliyor olması sayesinde her hangi bir alerji riski taşımıyor olmasıdır.