Mezolifting

Mezolifting, el sırtı, yüz ve boyun gibi dokularda oluşan yaşlanma etkilerimi geri çevirmek için kullanılan yönteme denir. Çoğunlukla mezolifting uygulamasından otuzbeş ile ellibeş yaş arasında ki kişiler fayda görmektedir.

Koenzimler ve insan bağ dokusunda önemli rolü bulunan ve yaş ile birlikte azalan hyaluronik asir maddeler, hücre metabolizmasında akif rol almakta olan vitaminler, protein sentezi için gerekli olan aminoasitler, mineraller ve hücreyi yaşlanmadan korumaya yarayan antioksidanlar mezolifting yönteminde kullanılan maddelerdir.

Mezolifting Ya Da Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Birçok işlemde de olduğu gibi mezolifting uygulamasında da işlem öncesi yüz bölgesi, lokal anestezik kremler ile uyuşturulmaktadır.

Yüz bölgesinin uyuşturulmasının ardından mezolifting uygulaması için önceden hazırlanmış olan kokteyller, minik zerkler halinde cilt altına enjekte edilir ve uygulama esnasında çoğunlukla ağrı hissedilmemektedir. Mezolifting uygulaması sonrasında ise birkaç saat sürecek ödem ve nadiren de ufak tefek morluklar ortaya çıkabilir.

Mezolifting Uygulaması Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Mezolifting uygulaması, genellikle bir ya da iki haftalık aralıklarla ve dört ile altı seans aralığında uygulanmaktadır. Seans ve tedavi bitiminin ardından iki ya da üç ayda bir idame tedavisinin yapılması ile sonuç kalıcı olacaktır.

Mezolifting uygulamasının sonucunda ise parlak, canlı, ince çizgileri, sarkması, kuruluğu azalmış ve daha sıkı bir cilt elde edilmektedir.

Mezolifting Ya Da Yüz Mezoterapisi Uygulaması Kokteylinde Kullanılabilecek Ürünler Nelerdir?

Mezolifting kokteylinde kullanılabilecek ürünler, Magnezyum, lidocaine, hyaluronik asit, dmae, bakır, silica, selenyum, a vitamini, b1 vitamini, b2 vitamini, b3 vitamini, b5 vitamini, b6 vitamini, c vitamini, amino asitler, glutatyon, çinko, alfa lipoik asit ve nükleik asitlerdir.

Mezolifting Uygulamasının Yüz Bölgesinde Kullanılma Nedenleri

Mezolifting uygulamasının yüz bölgesinde kullanılma nedenleri, ciltte oluşan sarkma ve elastikiyet kaybı tedavisi amacıyla, yaz mevsimi öncesinde güneş ışınlarının zararlarına karşın önlem almak, parlaklığını yitirmiş ve donuk bir cilde sahip olmak, güneşten zarar görmüş olan ciltleri düzeltmek, cildin yaşlanmasının engellemek, diğer leke tedavisi uygulamaları ile birlikte lekeleri hafifletmek ya da gidermek, sigara içenlerde olan cilt hasarını engellemek ve tedavi edebilmek, diğer yöntemler ile birlikte cilt çatlak tedavisi amacıyla, yüzün yorgun görünümünü gidermek ve diğer yöntemler ile birlikte kullanılarak yara, sivilce izi ve yanık izi tedavilerinde kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Örümcek Ağı Tedavisi

Mezolifting Fiyatları 2024

Mezolifting Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

2024 Tüm haklarımız saklıdır.