Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Fibrocell Tedavisi İle Cilt Yenileme

fibrocell tedavisi cilt

Fibrocell Tedavisi İle Cilt Yenileme

Fibrocell tedavisi ile cilt yenileme, fibroblast hücrelerin vücut dışarısında doku kültürlerinde üreterek yeniden deriye verme esasına dayanmaktadır.

Fibroblast hücreleri derinin, elastik, elakstikliğini ve yumuşaklığını sağlamakta olan kollajen, sağlamlığını, retiküler lifler üretir ve bir diğer yandan hyalüronik asit gibi cildin kalitesini ve nemlenmesini arttırmakta olan maddeler sentezlemektedir.

Fibrocell Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Fibrocell uygulaması yapılacak olan bölge öncelikle lokal anestezik kremler ile uyuşturulur. Laboratuardan gelen doku kültürü solüsyonu, küçük enjeksiyonlar ile derinin orta katmanına verilir.

Her uygulamada, ortalama yirmi ile kırk milyon aralığında hücre deri içerisine verilmiş olur. Çoğunlukla da ayda bir tekrarlanmakta olan Fibrocell uygulaması, üç seans sonucunda tedavi de tamamlanmış olmaktadır.

Fibrocell Yönteminden Hangi Sorunlar İçin Faydalınılabilir?

Fibrocell yöntemi ile yer çekmi ve yağ kaybı etksi ile ortaya çıkmakta olan boyun ile çenede sarkma, yüz ve dekoltede deri kalitesinin arttırılması ile kırışıklıkların azaltılması, akne izleri cerrahi ve yanık skarların tedavisinde, dudak dolgusu olarak ve fotoyaşlanma sonucunda canlılığını yitirmiş, mat ve gözenekli deri yapısı gibi durumlarda kullanılmaktadır.

Fibrocell Yönteminde Uygulanacak Olan Materyal Nasıl Elde Edilmektedir?

Fibrocell yönteminde uygulanacak olan materyal, öncelikle kulak arkasında iki veya üç milim çapında bir doku parçası alınır ve bu doku parçası laboratuara gönderilir. Alınan bu küçük doku parçasından saflaştırılan fibroblastlar, üç ile altı hafta içerisinde çoğaltılırlar.

Elde edilmiş olan fibroblast kokteylinin ilk kısmı, laboratuarda uygulamayı gerçekleştirecek olan doktora gönderilir ama bu esnada laboratuarda üretim sürdürülmeye devam etmektedir.

Yeni elde edilecek olan materyal ikinci ve üçüncü seanslarda kullanılır ve cilde ilk uygulamanın yapılmasının ardından laboratuarda üretim sürdürülerek yeni elde edilen solüsyonlar ise ikinci ve üçüncü seanslarda kullanılmaktadırlar.

Fibrocell Tedavisinin Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Fibrocell uygulamasının ilk etkileri, diğer yöntemlere oranla daha geç ortaya çıkmaktadır. Uygulamanın ancak altıncı ay ile yirmi dördüncü ay arasında gidelerek belirginleşmekte olan iyilik hali, canlılık, parlaklık ve kırışıklıklarda belirgin azalma olarak ortaya çıkmaktadır.

Sonuç olarak ise sarkması ve kırışıklıkları azalmış, canlı ve parlak bir cilt ortaya çıkarak bu düzelmenin beş yıl kadar da sürebildiği gözlemlenmiştir.

Fibrocell Tedavisi İle Cilt Yenileme Fiyatları 2022

Fibrocell tedavisi ile cilt yenileme fiyatları 2022hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.