Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Cilt Uygulamaları

 • ipek koza estetiği

  İpek Koza Estetiği..

  İpek Koza Estetiği; Thesera koza bakım uygulaması birbirini tamamlayıcı nitelikteki 5 aşamadan oluşur: 1) TDN Tünel sistemi ile cilt gözeneklerinin açık kalması sağlanır. 2) Nanoteknolojik özelliği bulunan Polidioksin (PDO) ipleri özel solüsyon eritilir ve fırçayla yüze uygulanır. 3) PDO aktivasyonuna yardımcı olan hyaluronik asit maskesi yüze uygulanır. 4) PDO etkisinin uzun süre devam etmesi için lifting maskesi uygulanır. 5) Cilt beslemesini sağlayan bakım maskesinin yapılmasının ardından uygulama sona erer...

  DEVAMI
 • lazer ile ben aldırma

  Lazer İle Ben Aldırma..

  Lazer Yöntemi İle Ben Alma İşlemi Nasıl Yapılır? Lazer ile ben aldırma, insanlar ameliyat konusunda oldukça ön yargılıdır. Bu yüzden ameliyat dışındaki uygulamalara daha sıcak bakmaktadır. Aslında bir yönden de haklılar. Çünkü lazer işlemi ameliyatla yapılan pek çok şeyi daha kolay ve daha ağrısız hale getiriyor. İnsanlara lazer kelimesi ve uygulanışı daha çekici geliyor. Bu yüzden yüzdeki benlerden rahatsız olan insanların aklına ilk olarak ameliyat gelse de bir başka yolu daha var. Ameliyat olmadan lazerle tedavi. Bu işlemde bitkisel yollar denense de işe yaramamakta bu yüzden geriye tek kalan yol lazerle ben aldırma işlemi yaptırmaktır. Şimdi hemen bu işlemin nasıl yapılacağına ve ..

  DEVAMI
 • fibrocell tedavisi cilt

  Fibrocell Tedavisi İle Cilt Yenilem..

  Fibrocell Tedavisi İle Cilt Yenileme Fibrocell tedavisi ile cilt yenileme, fibroblast hücrelerin vücut dışarısında doku kültürlerinde üreterek yeniden deriye verme esasına dayanmaktadır. Fibroblast hücreleri derinin, elastik, elakstikliğini ve yumuşaklığını sağlamakta olan kollajen, sağlamlığını, retiküler lifler üretir ve bir diğer yandan hyalüronik asit gibi cildin kalitesini ve nemlenmesini arttırmakta olan maddeler sentezlemektedir. Fibrocell Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır? Fibrocell uygulaması yapılacak olan bölge öncelikle lokal anestezik kremler ile uyuşturulur. Laboratuardan gelen doku kültürü solüsyonu, küçük enjeksiyonlar ile derinin orta katmanına verilir. Her uygulamada,..

  DEVAMI
 • lazer ile leke tedavisi

  Lazer İle Leke Tedavisi..

  Lazer İle Leke Tedavisi; Çiller, güneş lekeleri, et benleri, doğum lekeleri ve yaşlılık lekeleri lazerli leke tedavisi ile hem tek başına hem de diğer yöntemler ile birlikte kullanılarak giderilebilmektedir. Lazer ile yapılan leke tedavisinde uygulanacak seans sayısı, kişinin cilt yapısı ile lekenin derinliği ve lekenin cinsi ile alakalıdır. Örneğin, yüzeysel bir çil tek seans ile gerileyebilirken, derin bir çilin gerilemesi için dört ya da beş seans gerekebilmektedir. Ayrıca doğum lekeleri için uygulanan leke tedavisi yaklaşık on ile onbeş seans sürebilirken, melazma tarzında olan güneş lekeleri ise sekiz ile on seans gerektirebilmektedir. Leke tedavisi için seans aralıkları ortalama ..

  DEVAMI
 • fibrocell tedavisi

  Fibrocell Tedavisi..

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Fibrocell tedavisi, kişinin, kendi hücreleri ile dokularından elde edilen ve kollajen sentezi yapmakta olan fibroblast adı verilen hücrelerin, elde edilerek çoğaltılması neticesinde ve tekrar kişiye geri verilerek uygulanmakta olan yenileyici tedavi fibrocell kök hücre tedavisidir. Kök hücre, diğer tüm hücrelerin öncüsü ve hem kendini yenileyebilme hem de diğer hücrelere dönüşebilme özelliğine sahip olan hücrelerdir. Fibrocell Nasıl Uygulanmaktadır? Fibrocell uygulaması için ilk olarak kişiden bir parça doku alınması gereklidir ve bu doku parçası çoğunlukla kulak arkası olmakla beraber güneş görmeyen kasık bölgesi ile kol içi derisi gibi alanlarda kullanıla..

  DEVAMI
 • linerase kolajen enjeksiyonu

  Linerase Kolajen Enjeksiyonu..

  Linerase kolajen enjeksiyonu, deride parlaklığın ve elastikiyetin yeniden sağlanması ile kırışıklıkların da açılması amacıyla cildin yeniden yapılandırılabilmesini sağyamaya yarayan uygulamaya Linerase kollajen enjeksiyonu denilmektedir. Kollajen, doku ile organları şekillendirerek yapısal güç sağlamasının yanı sıra cildimize esneklik ve sağlamlık kazandırmakta olan temel yapı taşıdır. Otuzlu yaşlardan itibaren vücudumuzda kollajen üretimi doğal olarak yavaşlar ve bu nedenle de yaşlanma sürecinde sarkmalar, eklem ağrıları ve cildimizde kırışıklıklar meydana gelebilmektedir. Yaşlanmaya ve kollajen üretiminin yavaşlamasına ek olarak sigara kullanımı, yüksek şekerli beslenme tarzı, çevres..

  DEVAMI
 • lazerle dövme silme

  Lazerle Dövme Silme..

  Lazerle dövme silme; deri üzerine çeşitli aletler ve makineler yardımıyla uygulanan bir takım kalıcı veya geçici boyaların ya da boya benzeri farklı pigment maddelerinin uygulanması sonucunda cilt üzerinde oluşan şekiller bütününe dövme denmektedir. Farklı renk ve türde boyalar ile yapılmakta olan dövmeler, vücudun her yerine uygulanabilir ve yazı, çeşitli motif, çeşitli şekiller veya bütünlük şeklinde olabilmektedir. Bir zamanlar yaptırdığınız ve artık memnun olmadığınız dövmeleriniz sildirmeniz lazer ile mümkündür. Lazer İle Dövme Silme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır? Dövme silme işlemi için lazer ışınları kullanılmaktadır ve dövme silmede kullanılmakta olan lazer ışınları, derinin epider..

  DEVAMI
 • lazerle topuk bakımı

  Lazerle Topuk Bakımı..

  Lazerle Topuk Bakımı İşlemi Nasıl Yapılır? Lazerle topuk bakımı; topuklarınızda oluşan topuk çatlakları ve çeşitli topuk hastalıkları insanları bir hayli derecede üzüyor. Ama bunun için de modern tıp ile gelişen lazerle topuk bakım işlemi var. Bu yöntem ile topuk çatlaklarınızı iyileştirip topuklarınızı artık daha iyi ve ağrısız hale getirebilirsiniz. Lazerle topuk bakımı işlemi son derece etkili ve bu topuk hastalıklarına uygun bir yöntemdir. Geçici çözümleri bir köşeye bırakıp kalıcı çözümler arıyor iseniz bu yöntem tam size göre. Çoğu hastada başarılı sonuç veren bu işlem bu sıralar yoğun ilgi görüyor. Topuk Çatlakları Tedavisi Nasıl Yapılır? Bu işlem lazer aracılığıyla güvenle ve h..

  DEVAMI
 • gözaltı morluk tedavisi

  Gözaltı Morluk Tedavisi..

  Göz Altı Morluklarından Işık Dolgusu ile Kurtulun Gözaltı Morluk Tedavisi; Göz altı morlukları hem kadınların hem de erkeklerin en büyük problemleri arasında yer alır. Günlük hayatın stresi, uykusuzluk, doğru beslenmeme, stres, su kaybı ve genetik bir takım faktörler göz altı morluklarına sebep olabilir. Bu sorun için özel olarak geliştirilen göz altı ışık dolgusu sayesinde artık rahat bir nefes almak mümkün. Bu yöntem sayesinde göz altında ki morluklara veda ederken bunun yanı sıra göz altında ki şişlik sorunları da ortadan kaldırılır. Bu yöntem sayesinde uzun soluklu bir tedavi gerçekleştirilir. Göz Altı Işık Dolgusu İşlemi Uygulaması Nasıl Yapılır? Göz altı ışık dolgusu diğer dolgu ..

  DEVAMI
 • altın iğne uygulaması

  Altın İğne Uygulaması..

  Altın İğne İşlemi Nasıl Yapılır? Altın iğne uygulaması yapılmadan önce doku üzeri temizlenir ve anestezi etkisi içeren krem sürülür. Radyofrekans cihazının ucuna altın iğne aparatı takılır ve cilde temas ettirilir. Cihaz cildi tarar.  Bu altın iğneler vücudu tararken ani olarak cilde giriş çıkışlar yapar. Bu ani hareketler sayesinde cilde hiç zarar verilmeden alt tabadaki kolajen ve elastin üretimi arttırılmaya çalışılır. Altın iğne iletkendir bu sayede cilt altına yüksek miktarda enerji gönderilir. Hasta daha fazla etkileşim alma ister ise özel olarak hazırlanan solüsyonlar açılmış kanallara emdirilir. İşlem sonrası bazen hafif kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklık kalıcı olmamakla be..

  DEVAMI
 • odaklı ultrason ameliyatsız yüz germe

  Odaklı Ultrason Ameliyatsız Yüz Ger..

  Odaklı Ultrason İle Yüz Germe Nasıl Yapılır? Ameliyatsız yüz germe, günümüzün en büyük sorunlarından biri de yüz kırışıklıkları ve yaşlanma sorunudur. Bu sorunu pek çok yolla çözmek mümkün. Ancak bitkisel çözümler geçici oluyor ve bir süre sonra cildiniz eski haline dönüyor. Bu yazımızda bu soruna artık kökten çözüm bulacak bir çözüm yolu üzerinde duracağız. Odaklı ultrason ile ameliyatsız yüz germe işlemi yapılabilmektedir. Günümüzün büyük bir bölümünü insanlarla yüz yüze konuşurken geçiririz. Bu yüzden yüzümüzdeki kırışıklıklar ilk olarak göze çarpan noktadır. Özellikle yaşı ilerleyen bireylerde baş gösteren bu sorun bazı insanları toplum arasında iletişim kurmasını bile engelle dur..

  DEVAMI
 • kılcal damar varis tedavisi

  Kılcal Damar Varis Tedavisi..

  Kılcal Damar Nedir Ve Neden Olur? Kılcal Damar Varis Tedavisi; Kılcal varislerin oluşmasında ki sebep, henüz tam anlamıyla bilnmiyor olsa da, erkekler de alkol kullanımı ile ilgili olduğuna dair tahminler bulunmaktadır. Bazen göz ile görülmeyecek biçimde ince durumda olan kılcal damarlar, zaman içinde bacak sızlaması ile bacak ağrısı gibi şikayetler oluşturabilmektedir. Bu rahatsızlık ise, zaman içerisinde göz ile görülebilecek biçimde kötü bir hal alabileceği gibi estetik anlamda da kötü bir görüntüye sebep olabilmektedir. Bu durum ciddiye alınmalı ve buna yönelik olarak da önlem alınmalıdır. Bu durum ciddiye alınmadığı takdirde ilerle gösterebilir ve çatlamalar oluşturabilmektedir. ..

  DEVAMI
 • kimyasal peeling

  Kimyasal Peeling..

  Kimyasal peeling sayesinde eller, boyun, yüz, göğüs ve kollarda oluşan yanıklar, çiller ve kırışıklıklar artık sorun olmaktan çıkarak, çeşitli kimyasal solüsyonlar aracılığıyla cilde yapılan ıuygulaması yapılmakta olan kimyasal peeling, ayrıca ciltte oluşan izler ile küçük çukurların girerilmesinde de son derece etkili bir yöntemdir. Kimyasal Peeling Nedir? Deyiyi gençleştirmek, canlandırmak ve derinin görünüşünü iyileştirmek adına bir takım kimyasal solüsyonların uygulanmasına kimyasal peeling denmektedir ve peeling, deriye yüzeyel tabakaların ayrılarak soyulmasına sebep olan kimyasal bir asit uygulanmaktadır. Bir çok sayıda peeling ajanı olsa da en sık kullanılanları triklosetik asit,..

  DEVAMI
 • karbon peeling

  Karbon Peeling..

  Karbon peeling, renkli tüylerin giderilmesinde etkili olan cildi aydınlatmasının yanı sıra gençleştiren ve aynı zamanda leke tedavisi ile gözenekleri küçültmede kullanılan bir tedavi yöntemi olan karbon peeling, lazer ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Karbon peeling uygulamasında lazer uygulanmadan önce cilde, karbon solüsyonu sürülerek lazerin renk konusunda ki etkinliği arttırılır. Karbon ciltte onbeş ya da yirmi dakika bekletilerek gözenekler tarafından emilir ve bu sayede gözeneklerin içinde renk artışı gerçekleşmiş olur. Cilde ve gözeneklerin içerisine daha fazla renk maddesi girdiği için ise, lazer işlemi daha fazla etkili olmaktadır. Karbon Peeling Nasıl Ekili Olur? Karbon ..

  DEVAMI
 • co2 fraksiyonel lazer

  Co2 Fraksiyonel Lazer..

  CO2 Franksiyonel Lazer Hangi Alanlarda Kullanılır? Co2 Fraksiyonel Lazer; Teknolojinin büyük bir gelişim ve değişim göstermesi ile birlikte estetik alanda da büyük yenilikler yaşanmaktadır. Ülkemizde son yıllarda estetik kaygıların artması ve estetik operasyonlara ulaşımın kolaylaşması ile birlikte birçok yeni metot kişilere sunulmaktadır. Bunlardan birisi de CO2 yöntemi befransiyonel lazer işlemidir. Co2 fransiyonel lazer hakkında bu yazımızda bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde bu yöntemler hangi alanda kullanılır, hangi cilt sorunları için etkilidir merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir. CO2 Lazer Uygulaması Co2 lazer uygulamasına baktığımızda bir nevi deri soyma işlemi o..

  DEVAMI
 • çatlak tedavisi

  Çatlak Tedavisi..

  Çatlak Tedavisi; Çatlaklar vücudun değişik bölgelerinde kilo artışı nedeniye, dernin alt dokularında yoğun ve sürekli gerilme sebebiyle ortaya çıkan bir sorundur. Çatlak tedavisi sayesinde vücudun değişik bölgelerinde sürekli gerilme sebebiyle ortaya çıkan çatlakların tedavisi amaçlanır. Derinin gerilmesiyle, deride bulunan bir takım hücrelerden kimyasal maddelerin ortaya çıkmasını tetiklemektedir. Bu durumun sonucu olarak da alt deride ki elastik lifler ile kollajen zarar görmektedir. Lazer İle Cilt Çatlak Tedavisi Cilt çatlaklarının tedavisi amacıyla kullanılmakta olan ışık, radyofrekans ve lazer tedavileri oldukça başarılır. Özellikle de franksiyonel radyofrekans ile franksiyonel laz..

  DEVAMI
 • somon dna uygulaması

  Somon DNA Uygulaması..

  Somon Dna Nedir? Somon dna uygulaması, saf hyaluronik asit ve somon balığının spermlerinden elde edilmekte olan Dna molekülleri sayesinde, ciltte hücre yenilenmesinin sağlanabilmesi amaçlanmaktadır. Böylelikle hızlı bir canlandırma ve gençleştirme etkisi yaratması sebebiyle somon Dna uygulaması oldukça popüler olmayı başarabilmiştir. Somon dna uygulaması tek başına da kullanılabileceği dolgu, ip uygulamaları, dolgu uygulamaları,  ve frkasiyonel lazer gibi uygulamalarla da kombine edilmesi mümkün olan önemli bir anti-aging seçeneği haline de gelmiştir. Somon Dna Aşısının Özellikleri Nedir? Somon Dna aşısı, serbest radikaller ve güneşin cildimize olan etkisi gibi çevresel faktörler ile ..

  DEVAMI
 • dermaroller dermapen tedavisi

  Dermaroller – Dermapen Tedavi..

  Dermaroller Dermapen Tedavisi ve Merak Edilenler Dermaroller Dermapen Tedavisi; Son zamanlarda teknolojinin büyük bir gelişim göstermesi ile birlikte estetik ve güzellik alanında da değişimler ve gelişimler yaşanmaktadır. Ülkemizde dermapen tedavi olarak adlandırılan tedavi son yıllarda büyük bir artış göstererek popüler hale gelmiştir. Bu yazımızda sizler için dermaroller dermapen tedavisi hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde bu tedavi yöntemlerini ve tedavi hakkında bilinmeyenleri öğrenmek istiyor iseniz doğru yerdesiniz demektir. İlk olarak dermapen tedavi hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Bu tedavi yönteminde mikro başlıklı iğneler kullanılmaktadır. Cilde dikey bir b..

  DEVAMI
 • sivilce izi akne skarı tedavisi

  Sivilce İzi – Akne Skarı Teda..

  Akne Skarı Tedavisi ve Uygulanan Yöntemler Nelerdir? Akne Skarı Tedavisi; Akneler ergenlik dönemi ile kendini gösterirken ilerleyen zamanlarda cilt tipi ve Hormonal sebeplerden ötürü cildimize büyük zararlar verebilmektedir. Sivilcelerin cilde veda etmesi ile beraber ne yazık ki geride kötü hatıra olarak ‘’ sivilce izi ‘’ kalmaktadır. Bu yazımızda sizler için sivilce izi akne skarı tedavisi hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizinde başınız sivilce izleri ile dertte ise doğru yerdesiniz demektir. Akne skarı olarak adlandırılan terim ilk bakıldığında yabancı gelebilir ancak sivilce izi anlamını taşımaktadır. Görsel olarak bu durumun rahatsız etmesi bunun yanı sıra ciltte benekli..

  DEVAMI
 • leke tedavisi

  Leke Tedavisi..

  Leke Tedavisi Leke Tedavisi; Vücudumuz da ve özellikle yüzümüzde çeşitli nedenlerden dolayı cilt lekeleri oluşabilmektedir. Normal cilt renginden daha belirgin ve daha koyu bir biçimde oluşan bu cilt lekeleri yaşamımızı tehdit etmez ama bazı estetik ve kozmetik sorunlara sebep oluken, bazı kişilerin ise sosyal yaşantısını etkileyebilen bir takım psikolojik rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Tam da bu sebep ile cilt lekelerinin tedavi edilmesi gerekmektedir. Cildimize rengini veren pigment maddesi melanindir ve melaninin fazla yüksek miktarda belirli bölgelerde toplanması cilt lekesi oluşturması çeşitli nedenlerden kaynaklanmaktadır. Cilt lekelerinin bazıları ergenlikte, bazıları yaşl..

  DEVAMI